prezidentský kandidát

Fillon má další problém. Prezidentský kandidát se obohatil parlamentními penězi, tvrdí server

|Ondřej Klapal |Zprávy ze světa

Prezidentský kandidát francouzských republikánů François Fillon čelí dalšímu podezření ze zneužívání státních peněz. Podle zpravodajského portálu Mediapart se obohacoval na úkor parlamentu. Fillon si údajně nechal vypsat šeky na nevyužité peníze na měsíční platby svým asistentům, které měly podle pravidel zůstat na účtu parlamentu. Podle webu se podobně chovali další pravicoví zákonodárci a někteří z nich čelí trestnímu stíhání. Fillonův štáb se k tomu odmítl vyjádřit.

| ČTK |Zprávy ze světa

'Náš kandidát musí skončit,' ozývá se z řad francouzských republikánů. Fillona chtějí vyměnit

Ve Francii sílí tlak na prezidentského kandidáta umírněné pravice Françoise Fillona, aby v důsledku skandálu kolem své manželky odstoupil z kampaně. Vyměnit ho chce stále více jeho stranických kolegů, podle kterých již není s to volby vyhrát. Napětí kolem Fillona se ve čtvrtek podle tamních médií zvýšilo poté, co televizní stanice France 2 oznámila, že večer zveřejní starší nahrávku, která zpochybňuje nynější tvrzení kandidáta.

|Lenka Kabrhelová, David Jakš, ČRo Plus |Zprávy ze světa

Trump proti Clintonové. První duel prezidentských kandidátů bude sledovat až sto milionů Američanů

V New Yorku vrcholí přípravy na první debatu prezidentských kandidátů. Demokratka Hillary Clintonová a republikán Donald Trump startují z téměř vyrovnaných pozic. Jejich večerní duel se chystají sledovat miliony Američanů - podle předběžných odhadů si televizi pustí 95 milionů lidí, tedy tři čtvrtiny registrovaných voličů. Jiné odhady hovoří dokonce o 111 milionech. Oba kandidáti před sebou mají těžký úkol - nepoškodit své šance stát se dalších prezidentem Spojených států.