primář

|Martin Karlík, Simona Bartošová |Regiony

Exprimář klatovské pediatrie podezřelý z trýznění pacientů končí i v Rakovníku

Lékař Jiří Havránek, který prý trýznil děti v klatovské nemocnici, končí i na svém dalším působišti v Rakovníku, kde se domluvil na výpovědi. Policie případy údajného týrání pacientů v Klatovech odložila s tím, že bývalý primář Havránek nebyl kvůli psychické poruše za své jednání zodpovědný. Klatovská státní zástupkyně ale v úterý případ znovu otevřela. Havránek odmítá, že by dětem ubližoval.

| mta, Evelyna Kulíšková |Regiony

Bývalý klatovský primář odmítá, že by ubližoval dětským pacientům

Vedení klatovské nemocnice a bývalý primář dětského oddělení Jiří Havránek se dnes vyjádřili ke kauze, kterou vyvolal zmíněný lékař, když vyšlo najevo, že ordinoval, přestože trpí vážnější duševní chorobou. A že zřejmě i z tohoto důvodu působil dětem při ošetřování bolestivá zranění, například při zavádění kanyl. Ředitel nemocnice se za tyto případy omluvil a s rodinami poškozených se chce sejít.

|Evelyna Kulíšková, Jitka Englová |Zprávy z domova

Kauza primáře Havránka: Nemocnice se chce sejít s rodinami poškozených pacientů

Nemocnice v Klatovech vyzývá rodiče dětí, kterým měl ublížit psychicky nemocný primář Jiří Havránek, aby se ozvali. Už dříve se na policii obrátili rodiče asi deseti malých pacientů s tím, že lékař působil jejich dětem utrpení. Policie ale případ odložila, protože Havránek podle znalců trpí bipolární psychickou poruchou. V rozhovoru pro Český rozhlas bývalý primář nařčení z ubližování dětem odmítl.

Bývalý klatovský primář trpící psychickou poruchou prý týral dětské pacienty

|Marcela Hálová, Květa Moravcová, Veronika Sedláčková, Michaela Vydrová, bre |Zprávy z domova

Bývalý primář dětského oddělení klatovské nemocnice Jiří Havránek údajně týral dětské pacienty. Policie zaznamenala deset případů dětí ve věku do dvou let, kterým píchal velké dávky uklidňujících léků. Některé málem zemřely. Případ policie ale odložila, protože podle znalců trpí lékař psychickou poruchou a jednal v nepříčetnosti. Havránek navíc nadále pracuje v oboru. Podle prezidenta České lékařské komory Milana Kubka je to ‚díra v zákoně‘.

|Marián Vojtek, Magdalena Slezáková |Regiony

Thomayerova nemocnice otevřela jedinečné oddělení hrudní chirurgie

Fakultní Thomayerova nemocnice v Praze otevřela nové, v Česku unikátní pracoviště. Je jím samostatné specializované oddělení hrudní chirurgie. Bude tam soustředěna operativní péče o pacienty, kteří trpí vážným onemocněním infekčního typu, především tuberkulózou.