princezna Diana

princezna Diana v textech na iROZHLASU

|Jiří Hošek |Zprávy ze světa

Módní příběh Diany: londýnská výstava představuje modely, které z princezny udělaly ikonu

FOTO UVNITŘ. V londýnském Kensingtonském paláci začala v pátek výstava šatů princezny Diany. Lidé si tak můžou připomenout proslulé módní kreace, kterými svého času okouzlovala celý svět. Expozice s názvem „Diana: Její módní příběh", nabízí celkem 25 modelů, které z princezny v lidských srdcích pomohly udělat skutečnou ikonu.

|Viktor Daněk |Člověk

Před 33 lety si Charles vzal Dianu, svatbu století sledovaly stamiliony lidí

Svatba britského prince Charlese a lady Diany Spencerové měla vlít novou krev do žil britské královské rodiny. Ona byla plachá a půvabná. On sebevědomý světák. Lady Diana si britského korunního prince Charlese všimla při hře póla. Zamilovali se do sebe v létě 1980. Svůj vztah nejdříve tajili, ale netrvalo dlouho a Londýn zažil obrovskou královskou svatbu. Přesně před 33 lety ji po celém světě sledovalo až 750 milionů lidí.

|Helena Berková, bre |Zprávy ze světa

Elitní jednotky britské armády na smrti Diany podíl neměly, oznámil Scotland Yard

Britská policie vyloučila podíl elitního armádního komanda SAS na smrti princezny Diany. Princezna z Walesu, její přítel Dodi Al-Fayed a řidič Henri Paul zemřeli před více než 16 lety při autonehodě v Paříži. Podezření o možné roli SAS na tragické nehodě vyšetřovala policie od srpna. Dnes oficiálně oznámila, že není důvod případ znovu otevřít.