Prisko

Prisko v textech na iROZHLASU

| ČTK, Jana Klímová |Ekonomika

Firma Alcentra chtěla dát za OKD půl miliardy. Stěžuje si Sobotkovi a zvažuje arbitráž

Americká firma Alcentra ze skupiny BNY Mellon tvrdí, že chtěla za krachující těžební společnost OKD nabídnout nejméně 500 milionů korun. Firmě podle portálu Euro.cz proto vadí, že vláda má ve středu hlasovat o návrhu, aby OKD koupil státní podnik Prisko za 80 milionů. Obrátila se proto dopisem na premiéra Bohuslava Sobotku. V něm uvedla, že zváží mezinárodní arbitráž. Sobotka ale nevidí důvod dopis komentovat.

| ČTK |Ekonomika

OKD má koupit Prisko. Havlíček se s Babišem domluvil na řešení situace černouhelné firmy

Ministerstva financí a průmyslu se dohodla na společném návrhu na řešení situace černouhelné firmy OKD, která je v úpadku. Společný kompromisní návrh předloží ve středu vládě. Za stát by měla podat nabídku na koupi společnost Prisko. Státní podnik Diamo se má na procesu převzetí také podílet. Po setkání s premiérem Bohuslavem Sobotkou to novinářům řekl nový ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček.

| ČTK |Ekonomika

Ministerstvo průmyslu odmítá Babišův návrh, aby nabídku na koupi OKD podalo Prisko

Ministerstvo průmyslu a obchodu odmítá návrh, aby závaznou nabídku na koupi černouhelné společnosti OKD, která je v úpadku, podal státní podnik Prisko. Po jednání s prezidentem Milošem Zemanem to v pondělí řekl budoucí ministr průmyslu Jiří Havlíček (ČSSD). Prostřednictvím Priska chce těžební firmu koupit ministr financí Andrej Babiš (ANO). Právě ministerstvo financí vykonává v Prisku akcionářská práva, podnik má podle návrhu resortu zaplatit za firmu 80 milionů korun.