přistěhovalci

|Filip Harzer, dp |Zprávy ze světa

Smrt Poláka v Elku spustila nepokoje. Stovky lidí poničily restauraci přistěhovalců a napadly policii

Nepokoje v polském městě Elk vyvolala smrt 21letého muže, který byl pobodán během silvestrovské noci. Podle prokuratury se mladík spolu s dalším mužem pokusil ukrást alkohol z tamní restaurace Prince Kebab vlastněné přistěhovalci. Poté došlo mezi zaměstnancem restaurace tuniského původu a muži k potyčce, během níž byl Polák pobodán. U podniku se na protest o den později shromáždily stovky lidí. Restauraci vymlátili výlohu a do oken házeli petardy. Policie 28 lidí zadržela, píše polský deník Gazeta Wyborcza.

|Jan Šmíd |Zprávy ze světa

Obří bitka na korsické pláži. Za pokus o vraždu Čecha stojí před soudem Maročan

Soud v korsické Bastii by měl udělat tečku za srpnovou bitkou na pláži. Pustili se tam do sebe přistěhovalci a místní obyvatelé. Sílí však obavy, že incident je první vážnější konfrontací mezi dvěma komunitami. Proces může prohloubit rozpory mezi přistěhovaleckou komunitou a místními obyvateli. Před soudem stane pět mužů, jeden z nich je obviněný z pokusu o vraždu.

Mlátí ti syna, slyšel Čech, který se zapojil do obří bitky s imigranty na Korsice. Zasáhla ho harpuna

|Jan Šmíd |Zprávy ze světa

Korsika je na nohou kvůli konfliktu s přistěhovalci. Bitka mezi místními a imigranty skončila u soudu. Soud v korsické Bastii bude ve středu rozhodovat v citlivé otázce soužití komunit. V půlce srpna se do sebe na pláži pustily rodiny přistěhovalců a obyvatelé vesničky Sisco. Tato konfrontace může předznamenat podobné střety i na jiných místech Francie, kde vládne mezi místními a rodinami přistěhovalců napětí.

|Gregor Martin Papucsek, ČRo, Simona Bartošová |Zprávy ze světa

Maďarsko postaví kvůli běžencům u hranice se Srbskem čtyřmetrový plot

Maďarsko postaví na hranicích se Srbskem čtyři metry vysoký plot. Opatření má zastavit další příliv nelegálních uprchlíků do země. Na svém dnešním zasedání o tom rozhodla maďarská vláda. Maďarská média opatření označují jako železnou oponu, Srbsko v reakci vyzývá Evropskou unii, aby mu problém s imigranty pomohla řešit.