O návrzích se rozhodovalo v policejní budově v Příční ulici, kde jsou cely předběžného zadržení. Jména lidí, jichž se stíhání a potenciální vazba týkají, zatím nikdo oficiálně nepotvrdil.
Jaká je ve vládní koalici shoda na prodeji státního pivovaru Budějovický Budvar či hotelu Thermal v Karlových Varech? Hostkou Dvaceti minut Radiožurnálu je Markéta Pekarová Adamová (TOP 09).
Prezident vypověděl, že tehdy nevěděl o napojení obžalovaných na prodej. Na dotaz soudkyně odpověděl, že neměl informaci ani o tom, že by se nákupy akcií MUS dělaly z prostředků této společnosti.
„Pan Arenberger nelhal, to není tak, že by to vyplňoval sám. Tohle je chybný údaj, který vznikl na úřadě,“ říká Jan Votoček (TOP 09), radní Prahy 1 pro majetek.
Podle Čižinského bylo součástí smlouvy, že v něm bude bydlet, má tam však jen ordinaci a žije v Kobylisích. „Je vhodné, aby vedení radnice nezavíralo před tímto oči a všechno prověřilo,“ řekl.
Obžalobě čelili znalec Rudolf Doucha, který vypracoval posudek k ceně státního podílu, a bývalí místopředsedové Fondu národního majetku Pavel Kuta a Jan Škurek.
V osobě Petra Kellnera odešla jedna z nejvlivnějších tváří tuzemského byznysu. Zmiňuje se ale také politický vliv nejbohatšího Čecha nebo angažmá v Rusku a Číně. Jakou stopu Kellner zanechává?
„Nedá se říct, že by to muselo skupinu nějak osudově poznamenat. Kellner mluvil o předání manažerského výkonu už 15 let,“ řekla Radiožurnálu zástupkyně šéfredaktora Hospodářských novin Jana Klímová.
„Mám to hodně spojené: Kellner a PPF. Jednou bych chtěl, aby se na PPF koukalo jako na firmu, která to někam dotáhla,“ řekl v roce 2007 Petr Kellner na otázku, co by chtěl, aby po něm zůstalo.
Takzvaná malá privatizace, jak se převodu majetku z rukou státu do soukromého vlastnictví říká, měla pomoct probudit podnikatelského ducha Čechů. Ve světě šlo přitom o něco zcela unikátního.
Oba ministry, kteří byli členy první vlády nynějšího premiéra Borisova, prokuratura vinila z toho, že uzavřením uvedené dohody poškodili stát o více než 20 milionů levů (asi 274 milionů Kč).
„Vstup společnosti Heimstaden na trh nájemního bydlení v České republice a v Moravskoslezském kraji je dlouhodobou investicí,“ řekl ředitel společnosti Patrik Hall.
Oslavy třicátého výročí pádu komunismu mají nejhlasitějšího protagonistu. Někdejšího premiéra a prezidenta Václava Klause, který ovládl pole i díky mlčení Miloše Zemana a Andreje Babiše.
Trestnímu oznámení komise budou čelit vedle Bohuslava Sobotky například exministři průmyslu a obchodu za ČSSD Milan Urban a za ODA Vladimír Dlouhý či podnikatelé Zdeněk Bakala a Viktor Koláček.
Čtyři aktéři kauzy OKD, na které mimo jiné hodlá sněmovní vyšetřovací komise podat trestní oznámení, uvedli, že jsou přesvědčeni, že se protizákonného jednání nedopustili.
Česká ekonomika se podle analytiků za 30 let stala standardní tržní ekonomikou a kupní síla lidí vzrostla dvaapůlkrát, na druhou stranu se Česko stále příliš orientuje na zpracovatelský průmysl.
Zólomyovi a Krytinářová na sebe podali navzájem trestní oznámení pro podvod. Policie podle rozhodnutí, které má Radiožurnál k dispozici, ale žádný trestný čin nezjistila.
Kutovi se Škurkem, kteří vypracování posudku zadali, mohly soudy uložit až osm let za porušení povinnosti při správě cizího majetku. Všichni obžalovaní vinu odmítali.
Podle České televize získala firma Xaverov „za podivných okolností“ v uplynulých 20 letech řadu pozemků. Firmu přitom z většiny vlastní Miroslav Toman starší, otec současného ministra zemědělství.
Případ privatizace Mostecké uhelné se začne projednávat u Městského soudu v Praze. Obžaloba viní pětici bývalých manažerů firmy, že ji obelhali, když se vydávali za americké investory z fondu Appian.
Soud nepravomocně zprostil viny znalce, který vypracoval posudek o státním podílu v OKD, jenž údajně vedl k nevýhodnému prodeji firmy. Osvobodil i další dva obžalované.
Peníze nemají ležet na nějakém zvláštním účtu, měly by být zapojeny do státní pokladny, aby byly na jedné hromadě, říká Aleš Michl, ekonom a poradce premiéra Andreje Babiše.