USA 0:1 Česko

Prix Bohemia Radio

|Věra Pfeifferová, ph |Zprávy z domova

Rozhlasovou Thálii získal herec Petr Lněnička, zaujal i příběh o uprchlících z Čečenska

V Olomouci skončil 33. ročník Mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby PRIX BOHEMIA RADIO. O hlavní festivalové ceny tam soutěžilo 13 reportáží od autorů z pěti zemí, osm dokumentů a pět dramat. Svého držitele má i rozhlasová Thálie. Ocenění získal herec pražského Divadla v Celetné Petr Lněnička za výkon v rozhlasové hře "451 stupňů Fahrenhaita".

|Simona Bartošová, Klára Fleyberková, Anna Kottová |Hudba

Ceny Prix Bohemia Radio jsou rozdány, téměř všechny získal Český rozhlas

Budova Českého rozhlasu nepatřila tento týden pouze zaměstnancům. Na Vinohradskou třídu v Praze přilákal zájemce 31. ročník festivalu Prix Bohemia Radio. Soutěžní přehlídka rozhlasové tvorby nabídla poslechy her, konference i veřejné zasedání mezinárodních porot. Udělily ceny v několika kategoriích a vítězové si je dnes večer přišli převzít. T0měř všichni byli z Českého rozhlasu.

|Eva Rajlichová |Hudba

Na Prix Bohemia Radio už poroty slyšely první soutěžní příspěvky z kategorií Pořad o hudbě a Drama

Slavnostní zahájení má rozhlasový festival Prix Bohemia Radio teprve před sebou, oficiálně začne až koncertem rozhlasových symfoniků v Obecním domě dnes večer. Jednotlivé snímky se už ale celý den přehrávají v největším rozhlasovém studiu S1 na Vinohradské třídě v Praze. Na programu byly soutěžní kategorie Pořad o hudbě a Drama.

| Český rozhlas, Vojtěch Kouřímský |Technologie

Natáčí o královně i boxujících dětech. Cenu Karla Kyncla získal zpravodaj Hošek

V Poděbradech začal další ročník mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio. Jeho porota má vybrat nejlepší rozhlasové pořady ve třech kategoriích - zpravodajská relace, rozhlasová hra a cestopis. Už dnes však generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan jednu cenu udělil. Cenu Karla Kyncla, která je odměnou pro nejlepší zahraničně-politické zpravodaje a publicisty, převzal Jiří Hošek, zpravodaj Českého rozhlasu ve Velké Británii.

|Jitka Benešová, Marína Dvořáková, Radka Holasová, Jiří Kokmotos |Hudba

Tématem 28. ročníku festivalu Prix Bohemia Radio je čas

Dneškem počínaje patří Poděbrady rádiím. 28. ročník Mezinárodního festivalu Prix Bohemia Radio potrvá tři dny. Nabídne řadu novinek:významnou účast soukromých rozhlasových stanic nebo anketu o nejoblíbenější moderátory. Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan poprvé uvede do Síně slávy rozhlasové legendy.