programové prohlášení

| ČRo Plus, kap |Ekonomika

Ministr životního prostředí Brabec je přesvědčen, že Sobotkova vláda těžební limity neprolomí

Ministr životního prostředí Richard Brabec z hnutí ANO je přesvědčen, že k prolomení těžebních limitů, před kterým setrvale varují ekologické organizace i někteří opoziční politici, během úřadování vlády Bohuslava Sobotky nedojde. Řekl to v rozhovoru pro Český rozhlas Plus. To, že tento příslib vypadl z konečné verze programového prohlášení, vysvětlil jako důsledek tlaku koaličních partnerů.

|Helena Šulcová, Lenka Jansová, Michaela Vydrová |Zprávy z domova

Programové prohlášení se ještě změní, vláda zohlední požadavky odborů i zaměstnavatelů

Vláda upraví programové prohlášení podle připomínek odborů a zaměstnavatelů. Doplní změny k výstavbě silnic, podporu zaměstnávání nebo exportu. Programové prohlášení bude kabinet schvalovat zítra večer. Mezi jeho priority patří vyšší valorizace důchodů, služební zákon nebo nová pracovní místa.

|Vladimír Kroc, bre |Zprávy z domova

Vláda představila programové prohlášení. Podpora ve sněmovně stále není jistá

Vláda Jiřího Rusnoka představila své programové prohlášení. Priority klade na obnovení důvěry ve veřejné a státní instituce, oživení ekonomiky, snížení nezaměstnanosti nebo lepší čerpání peněz z evropských fondů. Jestli ale vláda se svým programem najde mezi poslanci dostatečnou podporu, zatím není jisté. Zatímco ODS nebo TOP 09 nový kabinet jistě nepodpoří, jak budou hlasovat nezařazení nebo poslanci KSČM a ČSSD, není jasné.