protikorupční strategie

|Veronika Sedláčková, ak |Zprávy z domova

Kubice chce zrušit protikorupční linku. Prý je drahá a neosvědčila se

Ministr vnitra Jan Kubice chce zrušit protikorupční linku. Zvláštní nástroj na potírání korupce, který před skoro pěti lety zřídilo právě ministerstvo vnitra, se totiž příliš neosvědčil. Zprávu o provozu linky 199 měla dnes na programu vláda. Vicepremiérka pro boj s korupcí Karolína Peake po jednání řekla, že vyjednala ještě měsíc na rozhodnutí, co s touto linkou dál.

|Milada Richterová, ak |Zprávy z domova

Kabinet schválil statut a jednací řád protikorupčního výboru

Vláda dnes schválila statut a jednací řád výboru pro koordinaci boje s korupcí. Vedle vicepremiérky za Věci veřejné Karolíny Peake v něm zasedne sedm ministrů. Jediným členem, který není v kabinetu, bude výkonný tajemník výboru, náměstek vicepremiérky, někdejší bezpečnostní ředitel ministerstva dopravy Robert Vacek.

|Vojtěch Berger, Lucie Maňourová |Zprávy ze světa

Ve slovenském Martině funguje příkladná protikorupční politika

Šedesátitisícový Martin se na první pohled ničím neliší od podobných slovenských měst. Hezké náměstí v centru, ošklivé paneláky na okraji, pár komínů a průmyslová zóna. Turisti by se tu dlouho nezdrželi, zato porota OSN byla nadšená. Nešlo jí totiž o památky ale o to, jak funguje místní samospráva a jak místní radnice bojuje proti korupci. A tady Martin obstál na jedničku. Na protikorupční experiment se do Martina zajel Zblízka podívat bratislavský zpravodaj Českého rozhlasu Vojtěch Berger.