protiteroristická opatření

protiteroristická opatření v textech na iROZHLASU

FOTO A VIDEO: Ve třetím vagonu vybuchla bomba. Rio se připravuje na možný teroristický útok

|David Koubek |Zprávy ze světa

Brazílie zpřísnila před olympijskými hrami bezpečnostní opatření. Nejen kontroly na letištích jsou teď daleko důkladnější. Rio se navíc připravuje na možný teroristický útok, přestože úřady nemají žádné konkrétní informace o tom, že by hrozil. Na jedné stanici příměstských vlaků se tak nacvičoval zásah proti dvěma útočníkům.

| ČTK, Ondřej Houska, Matěj Štýs |Zprávy ze světa

V Bruselu platí nejvyšší stupeň protiteroristické pohotovosti. Hrozí prý útoky jako v Paříži

Belgie zavedla nejvyšší stupeň pohotovosti kvůli hrozbě teroristických útoků. Opatření platí na území hlavního města Bruselu, kde se nachází i instituce Evropské unie. Pro zbytek země pak platí druhý nejvyšší stupeň. Belgický premiér Charles Michel po zasedání bezpečnostní rady státu uvedl, že panují obavy, že by několik osob se zbraněmi a výbušninami mohlo zahájit útok, možná na několika místech. Policie na předměstí Molenbeek prý objevila arzenál zbraní, výbušnin i chemikálií teroristů.

Teroristé se v Belgii připravovali zabíjet policisty, oznámila tamní prokuratura

|Milan Kopp, Ondřej Houska |Zprávy ze světa

Při 12 domovních prohlídkách zadrželi belgičtí policisté 13 podezřelých z podpory terorismu a zajistili i samopaly typu kalašnikov, výbušniny, padělané doklady, policejní uniformy, vysílačky i větší množství peněz. Při razii ve městě Verviers zastřelily bezpečnostní síly dva lidi a dalšího člověka zranily. Podařilo se tak rozbít skupinu, která se chystala vraždit policisty, oznámila dnes belgická hlavní prokuratura.