Prouza

| ČTK |Zprávy z domova

Ovčáčkova smršť na twitteru. Kritizuje Prouzu za spojení s 'politickými neziskovkami'

Vřelý vztah k politickým neziskovkám útočícím na prezidenta Zemana, horování za přijetí 100 tisíc migrantů nebo šíření fake news. Z toho obviňuje na twitteru mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzu (ČSSD). O tom se spekuluje jako o možném nástupci Jana Mládka (ČSSD) na postu ministra průmyslu. Vztah Prouzy se zástupci Pražského hradu je dlouhodobě napjatý. Český rozhlas se snaží získat Prouzovo vyjádření.

| ČTK, ČRo |Zprávy ze světa

Česko bude hájit současná pravidla pro ty, co již pracují v Británii

Pro Českou republiku je nepřijatelné, aby se změny požadované Velkou Británií v navrhované dohodě s Evropskou unií dotkly také lidí, kteří již v zemi nyní pracují. Premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD to bude tlumočit na čtvrtečním a pátečním summitu EU. Jeho mandát dnes schválila vláda. Potvrdil to státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza.

Ztráta dvě miliardy, to by byl až nejhorší scénář, říká o sankcích šéf pracovní skupiny

|Vladimír Kroc, kov |Ekonomika

To, jaký dopad budou mít ruské sankce na českou ekonomiku, bude do značné míry záležet na šikovnosti českých firem a schopnosti státu jim pomoci. Myslí si to státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza. Prouza vede pracovní skupinu k sankcím, kterou ustavila vláda. Tato skupina dnes vládě jako opatření ke zmírnění dopadů sankcí navrhla třeba zavedení takzvaného kurzarbeitu nebo zřízení zvláštních zemědělských diplomatů.