první kolo

| ČTK |Tenis

Tenista Berdych znovu vypadl prvním kole. Ve Vídni nestačil na 107. hráče světa

Tomáš Berdych prohrál na třetím tenisovém turnaji za sebou hned svůj první zápas. Ve Vídni dnes v prvním kole nestačil na 107. hráče světového žebříčku Nikoloze Basilašviliho z Gruzie, kterému podlehl 4:6, 7:6, 5:7. Berdych, jenž plnil v rakouské metropoli roli nasazené dvojky, může po dalším nezdaru po více než šesti letech opustit první desítku pořadí ATP.

|Jakub Knoll |Tenis

Rosol ve Wimbledonu končí v prvním kole. Dál naopak postoupily tři Češky

Tenista Lukáš Rosol dnes vypadl z legendárního Wimbledonu, když v prvním kole nestačil po velké pětisetové bitvě na Američana Sama Querreye. Druhé kolo si naopak zahrají Denisa Allertová, které v ženské části turnaje ve druhém setu skrečovala Margarita Gasparjanová, a Lucie Šafářová, jež si poradila s Bethanií Mattekovou-Sandsovou. Večer si pak postup zajistila i Karolína Plíšková.

Berdych pokořil Pospisila a postoupil do druhého kola FO. Štěpánek po bitvě padl s Murraym

Tomáš Berdych na úvod Roland Garros potvrdil roli favorita, když ve třech setech 6:3, 6:2 a 6:1 přesvědčivě zdolal Vaska Pospisila. Český daviscupový reprezentant, který Kanaďana s českými kořeny zdolal za rovných sto minut, v dalším kole narazí na Džazírího z Tuniska. Velkou bitvu naopak do vítězného konce nedotáhl Radek Štěpánek, který po pěti setech prohrál s Andym Murraym. Mezi ženami pak na turnaji končí Kateřina Siniaková.

Kvitová na úvod French Open porazila Kovinićovou a postoupila do druhého kola

Česká tenistka Petra Kvitová zvládla na úvod French Open roli favoritky, když si dnes v dramatickém souboji poradila s Dankou Kovinićovou ve třech setech 6:2, 4:6 a 7:5. Utkání sice oproti původním předpokladům začalo podle plánu krátce po 11. hodině, ale následně muselo být kvůli dešti krátce přerušeno.

Play-off hokejové extraligy startuje. Hlavními favority na titul jsou hráči Liberce a Sparty

|František Kuna, Jakub Knoll |Hokej

Liberec, nebo Sparta? V hokejové extralize se může začít naplno řešit, kdo vyhraje titul. Dnes totiž začíná čtvrtfinále play-off. A právě první a druhý tým základní části pasují do role favorita nejen fanoušci, ale i hráči. Finále je sice ještě daleko, ale třeba v Liberci vědí, že výhra v základní části není automaticky všechno.

|David Nyč - NEPOUŽÍVAT |Tenis

Radek Štěpánek končí na French Open v 1. kole, Rosol postupuje

Český tenista Radek Štěpánek se s grandslamovým Roland Garros znovu loučí v prvním kole. Tentokrát podlehl Australanu Nicku Kyrgiosovi 0:3 na sety. Čtyřiatřicetiletý hráč tak potvrdil, že se mu na významném pařížském turnaji nedaří. Do druhého kola naopak postupuje Lukáš Rosol, který přehrál španělského tenistu Pereho Ribu.

|Tereza Jelínková |Tenis

Kvitová zvládla třetí kolo na turnaji v Miami, Plíšková po boji vypadla

Česká tenistka Petra Kvitová přešla přes druhé kolo turnaje v Miami, když porazila po setech 5:7, 6:2 a 6:2 Číňanku Šuaj Pcheng. S turnajem se naopak rozloučila Karolína Plíšková, která dvě a čtvrt hodiny marně bojovala na kurtu s někdejší světovou jedničkou Caroline Wozniackou, které podlehla 7:5, 3:6 a 3:6.

|Jakub Kanta |Zimní sporty

Nejlepším slalomářem SP je Hirscher, Záhrobská minula v Ofterschwangu branku

Rakouský lyžař Marcel Hirscher získal malý křišťálový glóbus za celkové prvenství ve slalomu ve Světovém poháru. K triumfu mu pomohlo, že v Kranjské Goře nedokončil první kolo Němec Felixe Neureuther. Vyhrál Chorvat Kostelič. Ve slalomu v německém Ofterschwangu se nedařilo Šárce Záhrobské, která krátce před cílem první jízdy minula branku.

|Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková |Tenis

Český tým je teď nejlepší na světě, myslí si australské tenistky

Český tenis měl v minulosti ve Fed Cupu skvělé hráčky jako Martinu Navrátilovou či dvojici Mandlíková, Suková, později třeba Janu Novotnou. V současnosti žebříčkově tolik špičkových hráček nemá, ale zato se chlubí zřejmě nejlepším týmem v historii. I díky tomu vyhrál dva poslední tituly a v semifinále prestižní soutěže je po vítězství v Ostravě nad Austrálií už popáté za sebou.

|Alena Benešová, Tereza Jelínková |Tenis

Kvitová vybojovala pro Česko postup do semifinále FC. Češky v něm čeká Itálie

České tenistky jsou popáté za sebou v semifinále Fed Cupu. V ostravské ČEZ aréně porazily Austrálii 4:0. Rozhodující třetí bod přidala Petra Kvitová, která porazila Samanthu Stosurovou 2:6, 7:6 a 6:4. V závěrečné čtyřhře vyhrál pár Hlaváčková, Hradecká nad Dellacquaovou a Bartyovou 6:0, 7:6. O postup do finále budou Češky hrát v dubnu v Itálii, která zdolala Spojené státy 3:2.

Fed Cup: Kvitová porazila Gajdošovou, Česko vede 1:0 na zápasy

České tenistky vedou v prvním kole Světové skupiny Fed Cupu nad Austrálií 1:0 na zápasy. Úvodní bod vybojovala pro český tým Petra Kvitová, která porazila australskou dvojku Jarmilu Gajdošovou, rodačku z Bratislavy, po setech 7:6 a 6:3. O druhý bod bude bojovat Lucie Šafářová se Samanthou Stosurovou.