první kolo

první kolo v textech na iROZHLASU

Tenista Berdych znovu vypadl prvním kole. Ve Vídni nestačil na 107. hráče světa

| ČTK |Tenis

Tomáš Berdych prohrál na třetím tenisovém turnaji za sebou hned svůj první zápas. Ve Vídni dnes v prvním kole nestačil na 107. hráče světového žebříčku Nikoloze Basilašviliho z Gruzie, kterému podlehl 4:6, 7:6, 5:7. Berdych, jenž plnil v rakouské metropoli roli nasazené dvojky, může po dalším nezdaru po více než šesti letech opustit první desítku pořadí ATP.

|Jakub Knoll |Tenis

Rosol ve Wimbledonu končí v prvním kole. Dál naopak postoupily tři Češky

Tenista Lukáš Rosol dnes vypadl z legendárního Wimbledonu, když v prvním kole nestačil po velké pětisetové bitvě na Američana Sama Querreye. Druhé kolo si naopak zahrají Denisa Allertová, které v ženské části turnaje ve druhém setu skrečovala Margarita Gasparjanová, a Lucie Šafářová, jež si poradila s Bethanií Mattekovou-Sandsovou. Večer si pak postup zajistila i Karolína Plíšková.

Berdych pokořil Pospisila a postoupil do druhého kola FO. Štěpánek po bitvě padl s Murraym

Tomáš Berdych na úvod Roland Garros potvrdil roli favorita, když ve třech setech 6:3, 6:2 a 6:1 přesvědčivě zdolal Vaska Pospisila. Český daviscupový reprezentant, který Kanaďana s českými kořeny zdolal za rovných sto minut, v dalším kole narazí na Džazírího z Tuniska. Velkou bitvu naopak do vítězného konce nedotáhl Radek Štěpánek, který po pěti setech prohrál s Andym Murraym. Mezi ženami pak na turnaji končí Kateřina Siniaková.

Kvitová na úvod French Open porazila Kovinićovou a postoupila do druhého kola

Česká tenistka Petra Kvitová zvládla na úvod French Open roli favoritky, když si dnes v dramatickém souboji poradila s Dankou Kovinićovou ve třech setech 6:2, 4:6 a 7:5. Utkání sice oproti původním předpokladům začalo podle plánu krátce po 11. hodině, ale následně muselo být kvůli dešti krátce přerušeno.

|František Kuna, Jakub Knoll |Hokej

Play-off hokejové extraligy startuje. Hlavními favority na titul jsou hráči Liberce a Sparty

Liberec, nebo Sparta? V hokejové extralize se může začít naplno řešit, kdo vyhraje titul. Dnes totiž začíná čtvrtfinále play-off. A právě první a druhý tým základní části pasují do role favorita nejen fanoušci, ale i hráči. Finále je sice ještě daleko, ale třeba v Liberci vědí, že výhra v základní části není automaticky všechno.

|David Nyč |Tenis

Radek Štěpánek končí na French Open v 1. kole, Rosol postupuje

Český tenista Radek Štěpánek se s grandslamovým Roland Garros znovu loučí v prvním kole. Tentokrát podlehl Australanu Nicku Kyrgiosovi 0:3 na sety. Čtyřiatřicetiletý hráč tak potvrdil, že se mu na významném pařížském turnaji nedaří. Do druhého kola naopak postupuje Lukáš Rosol, který přehrál španělského tenistu Pereho Ribu.

Kvitová zvládla třetí kolo na turnaji v Miami, Plíšková po boji vypadla

|Tereza Jelínková |Tenis

Česká tenistka Petra Kvitová přešla přes druhé kolo turnaje v Miami, když porazila po setech 5:7, 6:2 a 6:2 Číňanku Šuaj Pcheng. S turnajem se naopak rozloučila Karolína Plíšková, která dvě a čtvrt hodiny marně bojovala na kurtu s někdejší světovou jedničkou Caroline Wozniackou, které podlehla 7:5, 3:6 a 3:6.

|Jakub Kanta |Zimní sporty

Nejlepším slalomářem SP je Hirscher, Záhrobská minula v Ofterschwangu branku

Rakouský lyžař Marcel Hirscher získal malý křišťálový glóbus za celkové prvenství ve slalomu ve Světovém poháru. K triumfu mu pomohlo, že v Kranjské Goře nedokončil první kolo Němec Felixe Neureuther. Vyhrál Chorvat Kostelič. Ve slalomu v německém Ofterschwangu se nedařilo Šárce Záhrobské, která krátce před cílem první jízdy minula branku.

|Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková |Tenis

Český tým je teď nejlepší na světě, myslí si australské tenistky

Český tenis měl v minulosti ve Fed Cupu skvělé hráčky jako Martinu Navrátilovou či dvojici Mandlíková, Suková, později třeba Janu Novotnou. V současnosti žebříčkově tolik špičkových hráček nemá, ale zato se chlubí zřejmě nejlepším týmem v historii. I díky tomu vyhrál dva poslední tituly a v semifinále prestižní soutěže je po vítězství v Ostravě nad Austrálií už popáté za sebou.

|Alena Benešová, Tereza Jelínková |Tenis

Kvitová vybojovala pro Česko postup do semifinále FC. Češky v něm čeká Itálie

České tenistky jsou popáté za sebou v semifinále Fed Cupu. V ostravské ČEZ aréně porazily Austrálii 4:0. Rozhodující třetí bod přidala Petra Kvitová, která porazila Samanthu Stosurovou 2:6, 7:6 a 6:4. V závěrečné čtyřhře vyhrál pár Hlaváčková, Hradecká nad Dellacquaovou a Bartyovou 6:0, 7:6. O postup do finále budou Češky hrát v dubnu v Itálii, která zdolala Spojené státy 3:2.

Fed Cup: Kvitová porazila Gajdošovou, Česko vede 1:0 na zápasy

České tenistky vedou v prvním kole Světové skupiny Fed Cupu nad Austrálií 1:0 na zápasy. Úvodní bod vybojovala pro český tým Petra Kvitová, která porazila australskou dvojku Jarmilu Gajdošovou, rodačku z Bratislavy, po setech 7:6 a 6:3. O druhý bod bude bojovat Lucie Šafářová se Samanthou Stosurovou.