Rada Českého rozhlasu

| ČRo, Martin Hromádka, Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Novým generálním ředitelem Českého rozhlasu bude René Zavoral

Rada Českého rozhlasu vybrala novým generálním ředitelem Reného Zavorala. Dosavadní náměstek pro program a vysílání získal ve druhém kole tajné volby sedm hlasů, jeho protikandidát, bývalý člen představenstva vydavatelství Mladá fronta Tomáš Skřivánek, obdržel hlasy dva. Zavoral by měl vést rozhlas příštích šest let.

| ČTK, Vojtěch Koval |Zprávy z domova

Sněmovní výbor projedná údajné e-maily šéfa Rady ČRo premiérovi

Volební výbor Poslanecké sněmovny dnes vyslechne předsedu Rady Českého rozhlasu Petra Šafaříka. Jeho jméno figuruje v kauze ukradených e-mailů premiéra Bohuslava Sobotky z ČSSD, které minulý týden zveřejnil extremistický web. Poslanci budou chtít od Šafaříka slyšet, jestli je skutečně autorem mailů, které informují předsedu vlády o dění v rozhlasové radě.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

O post ředitele ČRo se uchází 27 lidí. Pět postupujících vybere rada ještě do Vánoc

Zatím 27 lidí se přihlásilo do výběrového řízení na post generálního ředitele Českého rozhlasu. Čas na podání přihlášek měli uchazeči do dnešního poledne, další kandidatury s dnešním razítkem však mohou ještě přijít do pondělí poštou. Rada z těchto lidí ještě před Vánocemi vybere pětici, která postoupí do druhého kola. Jméno nového ředitele by mělo být známé nejpozději na začátku února.

|Milan Kopp, Martin Karlík |Zprávy z domova

Podle Rady ČRo byly vulgarity v Hovorech z Lán v rozporu s etickým kodexem. Rozhlas to odmítá

Vulgarity v pořadu Hovory z Lán byly v rozporu se zákonem i etickým kodexem Rozhlasu, rozhodla Rada Českého rozhlasu. Ta se zabývala vulgárními výrazy, které v živém vysílání řekl prezident Miloš Zeman. Český rozhlas trvá na tom, že svůj etický kodex neporušil. Obsahem vysílání se už minulý týden zabývala i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která vydala upozornění na porušení zákona.

Václav Kasík skončil ve vedení Českého rozhlasu, dočasně ho nahradí Richard Medek

|Václava Marešová, Katka Brezovská |Zprávy z domova

V čele Českého rozhlasu stojí dosavadní programový ředitel Richard Medek. Dočasně. Rada Českého rozhlasu odvolala z pozice generálního ředitele Václava Kasíka. Většina jejích členů Kasíka kritizovala za prodražení rekonstrukce historické budovy, spory kolem analogového vysílání Rádia Wave nebo pozitivní lustrační osvědčení bývalého ředitele Kasíkova sekretariátu. Dalšího ředitele chce rada vybrat do tří měsíců.

|Naděžda Hávová, Blanka Černá, Marika Táborská, Marián Vojtek |Zprávy z domova

V čele Českého rozhlasu zůstává Václav Kasík

Generálním ředitelem Českého rozhlasu zůstává Václav Kasík. Rada Českého rozhlasu ho zvolila na svém středečním zasedání, a to ve třetím kole. Václav Kasík byl zvolen už v roce 1999, teď jej čeká druhé funkční období, rovněž šestileté. Do užšího finále se kromě něj dostali ještě ředitel ČRo 1 - Radiožurnálu Alexandr Pícha a ředitel ČRo - Regina Richard Medek.