Radek Březina

|Radek Kedroň, Ondřej Golis |Zprávy z domova

Policisté jezdili do lázní lihového bosse Březiny. Nevěděli jsme to, vysvětlují

Je to dosud neznámá kapitola z případu lihové mafie, která může skrývat odpověď na otázku, proč tak nerušeně dlouho kvetl v Česku obchod s nelegálním alkoholem. Jak nyní zjistil Zpravodajský web Českého rozhlasu, někteří policejní důstojníci se jezdili rekreovat k rodině lihového bosse Radka Březiny. Konkrétněji: v době, kdy kolem Březiny kroužila zlínská policie, posílali její jihomoravští kolegové své lidi do Březinových Lázní Kostelec na ozdravné pobyty.

|Lenka Kratochvílová, Simona Bartošová |Zprávy z domova

Olomoucký soud uznal vinnými všech 8 obžalovaných v kauze lihové mafie

Soud dnes uznal vinnými všech osm mužů obžalovaných v případu takzvané lihové mafie. Soudce olomouckého krajského soudu to oznámil při vynášení rozsudku, výši trestu se obžalovaní dozví na jeho konci. Za obchody s nelegálním lihem by mohli strávit ve vězení až 13 let. Nejvyšší trest hrozí šéfovi skupiny, zlínskému podnikateli Radku Březinovi.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Obhájce chce pro Radka Březinu mírnější trest. V podstatě spolupracoval, argumentuje

Advokát Radka Březiny požaduje pro svého klienta o něco mírnější trest, než jaký navrhoval státní zástupce – místo 13 let a čtyř měsíců nejvýš 11 až 12 let. Březina je jedním z osmi obžalovaných v kauze „lihové mafie“, kterou projednává Krajský soud v Olomouci. Závěrečné řeči obhájců, které byly dnes na programu, budou pokračovat až do konce týdne.