Radek John

Radek John v textech na iROZHLASU

Podle Ovčáčka aligátor s vizí. Co skutečně padlo v rozhovoru se Zemanem v roce 1990

|Dominika Píhová |Zprávy z domova

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček po ohlášení kandidatury Jiřího Drahoše uveřejnil na twitterovém účtu několik příspěvků týkajících se prezidentské volby. Jeden z nich obsahoval také fotografii titulní strany týdeníku Mladý svět z roku 1990, na které se objevil tehdy 46letý prognostik Miloš Zeman hledící do dáli. Doprovodný text sliboval rozhovor o tom, zda opravdu vidí do budoucnosti země. Ovčáček ve svém příspěvku napsal: „Na Hradě potřebujeme aligátora s vizí. Ne šedou myš bez názoru.“ Co z něj udělalo v očích Jiřího Ovčáčka „aligátora" a působil tak v onom rozhovoru?

|Václava Marešová, bre, Jan Bumba |Zprávy z domova

Poslanec a novinář Radek John v souběhu obou prací střet zájmů nevidí

Předseda Věcí veřejných Radek John pracuje ode dneška zase v médiích. Působit bude jako novinář ve vydavatelství Empresa Media podnikatele Jaromíra Soukupa. John sice už nechce znovu kandidovat do čela své strany, poslancem ale zůstane. Experti a někteří politici označují Johnovo rozhodnutí jako střet zájmů. Samotný John to ale odmítá. Jde mu prý jen o boj proti korupci.

|Martin Veselovský, Lucie Maňourová |Zprávy z domova

Daňhel předpokládal, že ho zdiskreditují, potvrdil John

Klíčový svědek v kauze letadel CASA Karel Daňhel se již před svým zadržením obával, že se ho někdo pokusí zdiskreditovat. V pořadu Dvacet minut Radiožurnálu to řekl předseda Věcí veřejných a bývalý ministr vnitra Radek John. Podle nejnovějších zpráv potvrzených Daňhelovou advokátkou Lucií Hrdou policie jejího klienta propustí z vazby.

|Václava Marešová, Martina Spěváčková |Zprávy z domova

ODS a TOP 09 možná oznámí konec vládní spolupráce s VV

Schůzka v Kramářově vile dnes večer čeká šéfy tří koaličních stran. Premiér Petr Nečas zřejmě předsedovi Věcí veřejných Radku Johnovi oznámí, že ODS ani TOP09 s Věcmi veřejnými už nechtějí spolupracovat. Důvodem je fakt, že někteří členové koaličního partnera opustili a přidali se k vicepremiérce Karolíně Peake. Ta má zítra oznámit, zda získala dostatek poslanců k sestavení nového klubu ve sněmovně - aktuálně jí chybí 2 lidé.

| Český rozhlas |Zprávy z domova

Odchod Peake zasáhl Klasnovou lidsky, John ho nazval Sarajevem 2

Vicepremiérka Karolína Peake včera ukončila své členství ve Věcech veřejných a ohlásila i svůj odchod z poslaneckého klubu nejmenší vládní strany. Následovali ji někteří další poslanci VV. Na internetových stránkách strany se proti jejich kroku ohradili předseda strany Radek John a místopředsedkyně Kateřina Klasnová. Český rozhlas uvádí jejich úplná prohlášení.

|Milan Kopp, Lucie Husárová 1, Věra Pfeifferová, Jakub Šídlo, Martina Spěváčková, Mirko Kašpar |Zprávy z domova

Ministři za VV demise nepodali, nechtěli ji předat Johnovi

Ministři Věcí veřejných zatím demise premiérovi Petru Nečasovi nepodali. Nemá je ani předseda strany Radek John, který původně oznámil, že demise bude mít u sebe. Místopředsedkyně strany Karolína Peake ale odmítla, že by se vzepřela rozhodnutí grémia, které je k odchodu vyzvalo. Prý dostala pokyn od šéfa strany Radka Johna, aby s tímto krokem počkala, a totéž tvrdí i ministr Kamil Jankovský. Proti vedení VV se ale postavil ministr dopravy Pavel Dobeš.

|Květa Moravcová, Simona Bartošová |Zprávy z domova

Koalice: Firmy by neměly rozdělovat peníze z hazardu

Obcím by měly zůstat příjmy za hrací automaty a videoloterijní terminály. Myslí si to Věci veřejné s tím, že o penězích z hazardu by neměly rozhodovat hazardní firmy. Rozdělovat 30 procent na takzvaně veřejně prospěšné účely jim umožnila Poslanecká sněmovna, která prosadila jinou dohodu, než na které se původně domluvila koalice.

|Milada Richterová, Simona Bartošová |Zprávy z domova

Věci veřejné chtějí kvůli zdanění hazardu svolat K9, premiér je pro

Nejmenší vládní strana Věci veřejné chce co nejrychlejší svolání schůzky lídrů vládní koalice ve formátu K9. Podle předsedy strany Radka Johna je cílem koordinace společného postupu při jednání se senátory, které se týká dalších úprav nedávno přijatých změn zdanění hazardu v daňové reformě. Premiér a předseda ODS Petr Nečas už řekl, že žádosti koaličního partnera vyhoví.

|Patricie Polanská, Milada Richterová, Aneta Vojtěchová |Zprávy z domova

Věci veřejné rozhodnou o novém předsedovi už tento víkend

Věci Veřejné se na víkendové konferenci v Hradci Králové rozhodnou, zda potvrdí výsledky internetové volby nového předsedy. Staronovým předsedou strany zvolili Radka Johna, který chce do vedení hlavně kolegy z regionů. Věci veřejné trvají na obsazení všech čtyř křesel ve vládě, jak plyne z koaliční smlouvy. Na konferenci budou jednat i o aférách, které straně ubírají příznivce.