Radek Matlach

Radek Matlach v textech na iROZHLASU

|Hana Mazancová |Zprávy z domova

'Účelově vykonstruovali příčinu úmrtí ve prospěch Kramného.' Policejní stát, oponuje obviněný znalec

Vykonstruovali příčinu smrti a uváděli nepravdy. To vše vědomě a účelově. Radek Matlach a Igor Fargaš, znalci obhajoby v případu Kramný, chtěli podle detektivů zpochybnit a znepřehlednit celé dokazování. To vše podle policie bez opory v pitvě a v rozporu s lékařskými poznatky. Policie to píše v usnesení o zahájení trestního stíhání, které má Zpravodajský web Českého rozhlasu k dispozici. "Je to nesmysl," reagoval na obvinění znalec Matlach.

|Hana Mazancová |Zprávy z domova

Vyškrtnout mě ze seznamu znalců? Je to lidské selhání, hodnotí trest od soudu Matlach

Za špatný znalecký posudek v kauze zdravotní sestry z Rumburka mají být lékaři Radek Matlach a Jiří Závodský vyškrtnuti ze seznamu znalců. K nejpřísnějšímu trestu se rozhodl přistoupit Krajský soud v Ústí nad Labem, podle kterého jejich špatné závěry vedly k trestnímu stíhání zdravotní sestry Věry Marešové. "Je to lidské selhání," hodnotí rozhodnutí soudu Matlach v rozhovoru pro Zpravodajský web Českého rozhlasu. Ve věci podal odvolání, věc nyní bude posuzovat ministerstvo spravedlnosti.

|Hana Mazancová |Zprávy z domova

Znalci z kauzy sestry z Rumburka podali odvolání. Nesouhlasí s trestem za znalecký posudek

Soudní znalci Radek Matlach a Jiří Závodský podali odvolání. Nesouhlasí s rozhodnutím Krajského soudu v Ústí nad Labem, který je - zatím nepravomocně - vyškrtl ze seznamu soudních znalců. Důvodem je podle soudu údajně špatně vypracovaný posudek v případu Věry Marešové, která čelila obžalobě pro vraždy pacientů v Lužické nemocnici v Rumburku. Soud ji nakonec obvinění zprostil.