radikální

|Břetislav Tureček, Michaela Vydrová |Zprávy ze světa

Palestinci vyzvali evropské státy, aby zakázaly vstup židovským radikálům

Evropské státy by měly zakázat vstup na své území židovským osadníkům, kteří se dopouštějí násilí proti Palestincům. S takovým apelem se na evropské vlády obrátil palestinský zástupce v Evropě Džamál Nazzál. Informuje o tom deník Jerusalem Post. Izrael nedávno nepustil na své území desítky pro-palestinských aktivistů. Podle Palestinců by proto měla Evropská unie stejně postupovat vůči židovským extremistům.

|Břetislav Tureček, Jan Piroch |Zprávy ze světa

Írán dopadl předního radikála. Z jeho podpory obvinil Spojené státy

Írán dopadl nejhledanějšího muže v zemi Abdolmáleka Rígího, vůdce ozbrojené organizace Džundolláh. Tato skupina zabila při povstaleckých a teroristických útocích na východě země desítky lidí. Teherán tvrdí, že Džundolláh využívá podpory sousedního Pákistánu a Spojených států amerických. Také americká média před časem uvedla, že skupinu bojující proti íránskému režimu financuje tajná služba CIA.

|Břetislav Tureček, Zuzana Walterová |Zprávy ze světa

Židovští radikálové pronikli do palestinského Jericha

Izraelská armáda pozatýkala pětatřicet židovských radikálů, kteří se dostali do Jericha. Pravicoví aktivisté do 20tisícového města pronikli navzdory zákazu ze strany izraelských úřadů s tím, že v Jerichu chtějí obnovit židovskou přítomnost. Podle izraelsko-palestinských dohod je přitom Jericho pod plnou kontrolou palestinské samosprávy.