Radka Vodičková

|Tereza Jelínková, Michal Jurman |Ostatní sporty

Projevilo se běžecké manko po zranění, litovala Frintová

Do londýnského Hyde Parku chodí místní hlavně relaxovat nebo se sem cvičit v rétorických schopnostech. Dnes ale do jednoho z královských londýnských parků zavítali se zcela jiným záměrem, totiž sledovat olympijský závod triatlonistek. Mezi 56 startujícími byla i česká reprezentantka Vendula Frintová, která u Serpentinového jezera nakonec skončila patnáctá.

|Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Triatlonistky na OH: Frintová patnáctá, Vodičková dvacátá

Své vystoupení na olympiádě v Londýně mají za sebou české triatlonistky Vendula Frintová a Radka Vodičková, které vybojovaly patnácté, respektive dvacáté místo. Nejlepším závodnicím stačily Češky jen do začátku běžecké části, kdy se utvořila silná skupina, která později bojovala o medaile. Zlatou nakonec vybojovala Švýcarka Nicole Spirigová, o jejímž prvenství před Švédkou Lisou Nordenovou rozhovl až fotofiniš. Bronz brala Erin Denshamová z Austrálie.

|Tereza Jelínková, Jan Suchan |Ostatní sporty

Triatlonistku Vodičkovou zabrzdil na cestě za hattrickem defekt

Loni i předloni se triatlonistka Radka Vodičková na domácí trati v Karlových Varech v závodě Evropského poháru prosadila na stupně vítězů. Letošní výsledky dávaly naději, že by se mohla radovat do třetice. Vždyť v Evropském poháru startovala čtyřikrát a brala tři stříbra a jeden bronz. Jenže jak si v cíli karlovarského závodu nakonec osmá Radka Vodičková postěžovala v rozhovoru s Janem Suchanem - na cyklistické části jí spadl řetěz a bylo po nadějích.

|Martin Charvát, Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Triatlonistka Vodičková pěkné počasí kvitovala. Z MČR má zlato

Že byly podmínky pro všechny stejné, to už asi tvrdí každý sportovec, který se po závodě nehodlá na nic vymlouvat. Ale přesto je fakt, že některým třeba žhnoucí slunce a bezvětří sedí více a jiným se zase líbí závodit v protivětru a ledové vodě. A právě proto je český ženský triatlon ve velké výhodě, na obě varianty má totiž svůj trumf.

Triatlonistku Vodičkovou nepřipravil o titul ani autobus

|Martin Charvát |Ostatní sporty

Bylo to vítězství dvou protikladů. Na mistrovství České republiky v olympijském triatlonu byli v Pávově u Jihlavy nejlepší Filip Ospalý a Radka Vodičková. Zatímco pro Ospalého to byl celkově už dvanáctý titul, Vodičková zvítězila na českém šampionátu vůbec poprvé. Čerstvou vicemistryni Evropy Vendulu Frintovou porazila o minutu a půl. A to i přesto, že ji několikrát v závodě přibrzdil místní linkový autobus.