Ransdorf

Ransdorf v textech na iROZHLASU

|Jana Klímová |Zprávy z domova

Údajný dědic Huněk z kauzy zesnulého Ransdorfa prý dluží miliardy. Jdou po mně zločinci, tvrdí

Věřitelé Vladimíra Huňka - známého z kauzy zatčení dnes již zesnulého europoslance Miloslava Ransdorfa v curyšské bance - po něm chtějí přes pět miliard korun. Vyplývá to z insolvenčního řízení, které je vedeno u soudu v Brně. Třicet milionů eur údajně dluží na základě smlouvy o odškodnění Slovákovi Peteru Guzmickému, který byl předloni spolu s Ransdorfem v Curychu ve vazbě. Stejnou částku podle zveřejněných dokumentů slíbil za vazbu i dalšímu tehdy zadrženému Slovákovi.

|Viktor Daněk |Zprávy z domova

Česko má o jednoho europoslance míň. Náhradník po Ransdorfovi zatím nemůže nastoupit

Česká republika bude mít tento týden v Evropské unii o hlas míň. Zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku se totiž nemůže zúčastnit náhradník za zesnulého europoslance Miloslava Ransdorfa z KSČM. Je to kvůli Státní volební komisi, která se sejde až ve čtvrtek. Mluvčí ministerstva vnitra zaslala Českému rozhlasu vyjádření, podle kterého bude muset KSČM ještě doplnit některé údaje.

Zemřel europoslanec Miloslav Ransdorf

| ČRo, mkp |Zprávy z domova

Zemřel komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf. Bylo mu 62 let. Českému rozhlasu to potvrdila místopředsedkyně KSČM Miloslava Vostrá. Záchranáři dnes politika převezli do pražského IKEMu. Europoslanec byl diabetik a IKEM se specializuje právě na diabetologii nebo srdeční a cévní komplikace.

|Blanka Černá, Věra Pfeifferová |Zprávy z domova

Ransdorf trvá na své nevině v kauze údajného pokusu o podvod ve Švýcarsku

Komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf se dnes kvůli takzvané švýcarské kauze obhajoval na mimořádné tiskové konferenci. Trvá na své nevině, zveřejnil proto dokumenty, které to mají doložit. Ransdorf a tři Slováci byli na začátku prosince zadrženi v curyšské bance. Podle policistů se pokusili o podvod. Švýcarské státní zastupitelství proti mužům vede trestní řízení kvůli majetkovým deliktům.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Ransdorf potvrdil, že ve Švýcarsku jednal jménem Huňka

Europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM) potvrdil České televizi, že ve švýcarské bance jednal jménem Vladimíra Huňka, který byl již dříve odsouzen za to, že sliboval lidem peníze, když mu pomůžou získat dědictví po příbuzné ve Švýcarsku. Ransdorf stále věří, že dokumenty, které v bance předkládal, jsou pravé. Neměl prý slíbenou žádnou provizi.

| ČTK |Zprávy z domova

Ransdorf prý chtěl v bance informace k dědictví. Kauza může být provokace, tvrdí

Český europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf tvrdí, že nechtěl ve švýcarské bance vybírat peníze, ale chtěl pouze informace k dědictví po občance Švýcarské konfederace, která zemřela v roce 2005. Dědicem má být český občan. Ransdorf to uvedl to v rozhovoru pro Parlamentní listy. Míní, že kauza mohla být připravená provokace a může souviset s jeho odporem k politice špiček Evropské unie ve věci imigrace, Sýrie a Ukrajiny.

|Evelyna Kulíšková |Zprávy z domova

Švýcarské úřady už Ransdorfa obvinily. KSČM ho žádá o vysvětlení

Český europoslanec Miloslav Ransdofr z KSČM má zítra ráno vysvětlit vedení strany okolnosti svého zatčení ve Švýcarsku. V pátek ho zadržela policie při pokusu o údajný podvod v jedné švýcarské bance. Spolu s dalšími třemi Slováky se měl podle slovenských médií pokusit převést 350 milionů eur. Podle slovenského serveru Aktuality.sk s odkazem na mluvčí curyšského státního zastupitelství Corinne Bouvardovou švýcarské úřady už všechny čtyři podezřelé obvinily.

|Igor Maňour, Petr Vavrouška |Zprávy ze světa

Kauza Ransdorf: Na Slovensku spekulují, že peníze ve Švýcarsku patřily dědici nacisty

Peníze na účtu ve švýcarské bance, kvůli kterému byl minulý týden v Curychu zadržen spolu se třemi Slováky i český europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM), prý mohly patřit dědici nejmenovaného nacistického pohlavára. Tvrdí to starosta slovenské obce Ivanka pri Nitre Luboš Gál, který prý dokumenty o účtu viděl už před lety, nepokládal je ale za věrohodné.

|Jitka Hanžlová, mta |Zprávy z domova

KSČM bude chtít od Miloslava Ransdorfa vysvětlení jeho kauzy

KSČM vyzve svého europoslance Miloslava Ransdorfa, aby jí osobně předložil všechny dostupné doklady, které se týkají jeho zadržení ve Švýcarsku, a odpověděl na případné dotazy vedení. KSČM to napsala na svých webových stránkách. Zároveň „s politováním“ konstatovala, že europoslanec s vedením strany „přes veškerou snahu“ nekomunikuje.

| ČTK |Zprávy z domova

Ransdorf: V Curychu jsem měl navázat komunikaci mezi bankou a jejím klientem

Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf tvrdí, že v Curychu chtěl v doprovodu tří Slováků navázat komunikaci mezi tamní bankou a jejím klientem, od něhož měl plnou moc. S tímto vlastníkem "významného konta" s iniciálami V. H. prý banka deset let nekomunikuje. Zástupci banky s nimi podle Ransdorfa ale vůbec nejednali a zavolali policii kvůli tomu, že údajně předložili falešné dokumenty. Falšování poslanec odmítl s tím, že kopie dokladů dostal až těsně před návštěvou banky.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Ransdorf se vrátil domů a cítí se nevinný, tvrdí jeho asistentka

Komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf se během dopoledne vrátil do České republiky ze Švýcarska, kde ho tamní policie zadržela a vyslýchala kvůli údajnému finančnímu podvodu. Během cesty z Curychu domů přespal v zahraničí a nyní spolu s právníkem chystá tiskové prohlášení, řekla dnes ČTK vedoucí jeho poslanecké kanceláře Helena Suchá.

| ČTK, ČRo, Pavlína Nečásková, Mirko Kašpar, Jaroslav Gavenda |Zprávy ze světa

Švýcarská policie zadržela europoslance Ransdorfa, z banky chtěl prý vybrat 9,5 miliardy korun

Českého europoslance Miloslava Ransdorfa z KSČM zadržela švýcarská policie. Informoval o tom týdeník Respekt a Českému rozhlasu to potvrdila švýcarská policie. Ta Ransdorfa vyslechla a večer propustila. On a tři muži ze Slovenska se prý pokoušeli podvodem získat v bance v Curychu větší obnos peněz. Podle slovenského Denníku N šlo o 350 milionů eur, v přepočtu téměř 9,5 miliardy korun.

|Klára Bílá, kko |Zprávy z domova

Muzeum dělnického hnutí podalo tři žaloby na europoslance Miroslava Ransdorfa

Komunistický europoslanec Miroslav Ransdorf čelí dalším problémům. K mnohamilionovým dluhům přibyla tři trestní oznámení, která na něj podalo Muzeum dělnického hnutí. To přitom Ransdorf sám v roce 1990 zakládal. Podle právníka a člena správní rady muzea Josefa Kolínského se Ransdorf snažil instituci vytunelovat. Kolínský o případu informoval deník Právo.