rapper

| dp |Zprávy ze světa

Roztříštěná Nigérie: herečka ve videu objala rappera. Na severu dostala zákaz hrát, na jihu nabídku práce

Na výrazné rozdíly mezi křesťanským jihem a muslimským severem Nigérie upozornil případ herečky Sadau Rahama. Ta vystoupila ve videoklipu s rapperem ClassiQ, ve kterém ho letmo objímala nebo držela za ruku. Právě to odstartovalo vlnu kritiky ze strany konzervativních muslimů, kteří tvrdí, že její chování je extrémní a muslimka by nic podobného neměla dělat. I přes omluvu zákazali v severní Nigérii 22leté Rahamě u filmu nadále pracovat.

|Radek Kříž |Hudba

Rappeři společně se symfoniky z ČRo zhudební Shakespearovy sonety

Sto devět lidí v orchestru, dva rappeři a William Shakespeare. Takový bude dnešní večer v pražském Obecním domě. Symfonický orchestr Českého rozhlasu zahraje novou skladbu Zdeňka Merty Shakespeare´s RAPsody. Spojení rapu, symfonie a Shakespearových sonetů vymyslel Oto Klempíř ze skupiny J.A.R. Ten také společně s rapperem Jamesem Colem ve Smetanově síni vystoupí.

Na Slovensku se rozpoutala rapperská slovní přestřelka, válka dissů

|Vojtěch Berger, Tereza Jelínková |Hudba

Slovenští rappeři se navzájem obviňují z toho, že se zpronevěřili svému hudebnímu žánru. Takzvaná válka dissů, tedy kritických vzkazů v rapových skladbách, běží na Slovensku už několik týdnů. Zatímco někteří v tom vidí důkaz, že slovenská rapová scéna je na rozdíl od té české pořád ještě inspirativní, kritici hledají za přestřelkou obyčejný marketing. V centru sporu stojí kontroverzní rapper Rytmus.