realitní kancelář

realitní kancelář v textech na iROZHLASU

|Iveta Vávrová |Ekonomika

Home stageři vymalují i půjčí nábytek. Upravený interiér má při prodeji zvednout cenu bytu

Prodejci nemovitostí v posledních letech čím dál častěji využívají takzvaný home staging. Najímají si poradce, kteří pomáhají upravit interiér, aby byl atraktivnější. Hezky uklizený byt se sladěnými doplňky a designovým nábytkem totiž na fotce v inzerátu působí lépe. Makléři proto někdy od home stagerů do prázdných místností pronajímají i celé vybavení. V zámoří využívají lidé moderní službu už roky, v Česku se ale teprve rozjíždí.

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

V případu realitní loupeže bude svědčit bývalý spolumajitel kanceláře Reality 21

Výslechem svědků pokračuje případ takzvané velké realitní loupeže. Obžalovaný je bývalý právník Miloš Vlasák. Ten podle obžaloby ukradl klientům realitní kanceláře 65 milionů korun. U soudu dnes mají jako svědci vypovídat Vlasákovi podřízení nebo bývalý spoluvlastník kanceláře Reality 21 Roman Hassman. Jedna z podvedených klientek Dana Krudencová tvrdí, že vedení společnosti o zpronevěře vědělo.

|Zuzana Švejdová |Zprávy z domova

Realitní kanceláře často v inzerátech neuvádějí energetickou náročnost nemovitosti

Některé realitní kanceláře stále porušují zákon. V inzerátech totiž neinformují o energetické náročnosti budov, které nabízejí k prodeji nebo k pronájmu. Jen od července, kdy se zpřísnila pravidla pro zveřejňování energetických štítků, už inspektoři rozdali pokuty za více než 80 tisíc korun. Agentury se ale brání tím, že energetické průkazy jim nedodávají majitelé nemovitostí.

|Michal Malý, Petr Palovčík |Regiony

Padne rozsudek v jednom z největších podvodů na Vysočině. Makléřka dluží přes 32 milionů

U Krajského soudu v Jihlavě dnes padne v jednom z největších podvodů na Vysočině. Majitelka realitní kanceláře Alexandra Škorcová podle spisu zpronevěřila peníze za prodané byty. Vybrala je z úschovy a svým klientům nikdy nevyplatila. Další miliony si vypůjčila s úmyslem nikdy nevrátit. Verdikt soud vynese ve 13 hodin.

|Petr Sehnoutka, Kateřina Kozmová |Zprávy z domova

Klienti realitky nedostali peníze za prodané byty. Zmizel s nimi advokát

Desítky lidí prodaly své nemovitosti prostřednictvím pražské realitní kanceláře Reality 21, ale nedostaly za ně peníze. Dluží jim je advokát Miloš Vlasák. Právě jemu kupující poslali peníze do takzvané advokátní úschovy. Advokát však přestal prodávajícím peníze vyplácet, zahladil za sebou stopy a zmizel. A s ním i zhruba 50 milionů korun.

|Lucie Husárová 1, Petra Benešová, Kristina Winklerová |Regiony

Realitní kanceláře skupují domy v Horním Jiřetíně, prý kvůli těžbě

Horní Jiřetín na Mostecku se v posledních měsících dostal do hledáčku realitních kanceláří. Makléři se zajímají hlavně o majitele domů, kteří se dostali do finančních potíží a prodejem nemovitosti se chtějí zbavit dluhů. Ve městě pod Krušnými horami už smlouvu s agenturou podepsalo třicet rodin, to ale zřejmě není konečné číslo.