Redakce

|Jan Šmíd |Zprávy ze světa

Ukrývali se v ní atentátníci, kteří útočili na Charlie Hebdo. Tiskárnu nedaleko Paříže teď znovu otevřeli

Nedaleko Paříže znovu otevřeli tiskárnu částečně zničenou během obléhání úkrytu atentátníků, kteří loni v lednu zaútočili na redakci Charlie Hebdo. Slavnostního otevření se zúčastnil i prezident Francois Hollande. Ocenil přitom postoj majitele tiskárny, který se navzdory tomu, co se stalo, rozhodl na místě zůstat.

|Ondřej Černý, Michaela Vydrová |Zprávy ze světa

BBC plánuje uzavřít kvůli úsporám několik svých redakcí v zahraničí

Britská mediální společnost BBC před pár dny oznámila, že během dvou let sníží o čtvrtinu rozpočet pro své webové služby, zruší 180 svých internetových stránek a propustí 360 lidí. Dnes přišla další špatná zpráva týkající se BBC World Service. Korporace se rozhodla uzavřít 5 z 32 jazykových redakcí. Bude zrušeno vysílání pro albánské, makedonské a srbské posluchače, stejně jako relace v angličtině pro karibskou oblast a v portugalštině pro Afriku. O místo tak přijde 650 lidí z 2 400, což by mělo přinést úsporu ve výši 46 milionů liber za rok.

Šetření britské vlády se zřejmě dotkne i BBC

|Ivan Kytka, Lukáš Vincourek |Zprávy ze světa

Úsporná opatření britské vlády možná dopadnou i na BBC. Ministerstvo zahraničí už upozornilo stanici BBC World Service, že vzhledem ke škrtům možná bude muset omezit vysílání do několika zemí, včetně Barmy. Informuje o tom britský deník Guardian. Případný odchod BBC z Barmy kritizují mnozí ochránci lidských práv. Guardian v této souvislosti připomíná situaci před čtyřmi lety, kdy BBC WS uzavřela několik evropských redakcí, a to včetně české.