RegioJet

| ČTK |Ekonomika

RegioJet si z cestujících chce udělat rukojmí, tvrdí slovenský ministr dopravy

Slovenské ministerstvo dopravy obvinilo soukromého dopravce RegioJet z české skupiny Student Agency, že blokuje nasazení náhradních vlaků. Ty by měly nahradit spoje, které společnost podle dřívějšího oznámení přestane koncem ledna provozovat mezi Bratislavou a Košicemi. Úřad v prohlášení napsal, že RegioJet navzdory příslibu odmítá uvolnit objednané trasy. Podle RegioJetu jsou tvrzení ministerstva nepravdivé.

| ČTK |Zprávy z domova

Policie dopadla v Hondurasu muže, který hrozil RegioJetu bombou a vydíral Jančuru

Policisté vypátrali v Hondurasu muže, který údajně zorganizoval loňské opakované šíření poplašné zprávy o bombě uložené v dopravních prostředcích firmy RegioJet. Ve středu byl dopraven do Česka a policie ho předala do vězení za jeho dřívější skutky. V souvislosti s RegioJetem hrozí muži i jeho komplici až osmileté odnětí svobody, a to i za pokus o vydírání.

| ČTK |Ekonomika

Slovenský trh kvůli vlakům zadarmo nefunguje standardně, tvrdí RegioJet. Končí na nejdůležitější trati

Soukromý železniční dopravce RegioJet z české skupiny Student Agency na konci ledna ukončí po více než dvou letech provoz svých dálkových vlaků mezi Bratislavou a Košicemi. Své rozhodnutí zdůvodnil státními zásahy do vlakové dopravy na Slovensku. Slovenské ministerstvo dopravy v reakci uvedlo, že je připraveno s firmou jednat. Dopravce také sdělil, že své ostatní aktivity v dopravě na Slovensku hodlá posílit.

|Vladimír Kroc, Michaela Vydrová |Zprávy z domova

RegioJet nesouhlasí s provozem trati Brno–Olomouc bez soutěže, stát prověří možnosti

Ministerstvo dopravy na popud šéfa firmy RegioJet Radima Jančury prověří možnost, jak by mohly České dráhy (ČD) vyčerpat 1,1 miliardy korun na nákup nových vlaků z evropských fondů tak, aby zároveň ministerstvo mohlo na provozování linky Brno–Břeclav–Olomouc vypsat tendr. Jančura nesouhlasí s tím, aby na tuto rychlíkovou linku ministerstvo uzavřelo smlouvu s ČD na deset let bez soutěže.