registrace

|Martin Balucha, dp |Zprávy ze světa

'Jsem připravena zaregistrovat se jako muslimka,' napsala Albrightová v reakci na Trumpovy plány

Bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová je připravená zapsat se do registru muslimů, pokud ho nový americký prezident prosadí. Albrightová tak na Twitteru reagovala na dva roky staré prohlášení Donalda Trumpa, který vznik podobné databáze prosazoval ve své kampani. Informuje o tom zpravodajský server BBC. Někdejší ministryně uvedla, že se v minulosti hlásila k několika náboženstvím a teď je připravená ze solidarity podpořit muslimy.

|Pavlína Nečásková |Zprávy ze světa

Makedonií procházejí tisíce migrantů. O azyl nežádá téměř žádný

Na makedonsko-řecké hranice stojí už několikátý den tisíce běženců. Někteří z nich mají zalepená ústa páskami na protest proti pravidlům, která v posledních týdnech většina balkánských států přijala. Země na hlavní uprchlické trase směrem na sever Evropy totiž začaly přes hranice pouštět jen lidi určitých národností. Dál do imigračního centra tak pokračují jen Syřané, Iráčané a Afghánci.

|Tea Veseláková, kov |Zprávy z domova

Trable na cestách mohou zmírnit informace o konzulátech či registrace v DROZDu

Registrace do systému ministerstva zahraničí či informace o konzulátech, kam se lze obrátit v případě potíží – nejen tyto věci mohou turisty při cestách do zahraničí uvarovat potíží, nebo je alespoň zmírnit. Ministerstvo zahraničí upozorňuje, že každý rok se nějaký turista do potíží dostane. A zpravidla proto, že nebyl na něco připravený.