Renault

|Jakub Knoll |Ostatní sporty

Hon na Hamiltona aneb 7 věcí, které potřebujete vědět před startem 67. sezony F1

Skoro čtyřměsíční zimní přestávka je u konce. Fanoušci nejprestižnější motoristické disciplíny se konečně dočkali a mohou se těšit na nový boj o korunu pro mistra světa vozů formule 1, který odstartuje již tuto neděli v australském Melbourne. Prvenství obhajují Brit Lewis Hamilton a tým Mercedes – dokážou však uspět i napotřetí v řadě? Jak se změnila pravidla? A jaké nové tváře budeme ve F1 vídat?

| ČTK |Ekonomika

Francouzská automobilka Renault svolá přes 15 tisíc vozidel kvůli úpravě motorů

Francouzská automobilka Renault svolá asi 15 tisíc aut, kterým upraví motor tak, aby odpovídal emisním normám. Uvedla to dnes francouzská ministryně životního prostředí Ségolene Royalová. Renault je druhým největším výrobcem aut ve Francii. Minulý týden akcie firmy prudce klesly po zprávách, že pracoviště automobilky prohledávali kvůli technologii měření emisí vyšetřovatelé.

|Helena Berková, Tomáš Pavlíček, bre |Zprávy ze světa

Vnuci zakladatele Renaultu žádají odškodné za poválečné zestátnění firmy

Potomci zakladatele francouzské automobilky Renault požadují odškodnění za poválečné znárodnění firmy. Automobilku, kterou Louis Renault a jeho bratři založili v roce 1898, Francie zestátnila v roce 1945 krátce po smrti Louise, který byl obviněn z kolaborace s nacisty. Zemřel ve vězení, aniž by předtím stanul před soudem. Francouzský stát dnes vlastní v automobilce Renault patnáctiprocentní podíl.