revitalizace

|Monika Červená |Regiony

Dobrovolníci z osmi zemí světa pomáhají v Plzni s revitalizací parku svatého Jiří

Je jich osm a pocházejí z různých koutů světa. Z Hongkongu, Mexika, Japonska nebo Španělska podnikli dalekou cestu, aby na čtrnáct dnů oblékli pracovní oblečení, gumovky a rukavice a pomohli s revitalizací parku svatého Jiří v Plzni. Jako dobrovolníci se účastní mezinárodního workcampu, který připravila dobrovolnická organizace INEX ve spolupráci se společností Plzeň 2015.

|Kristýna Štanderová |Regiony

Podnikatelé z pěší zóny v Rychnově nad Kněžnou protestují proti revitalizaci této ulice

Havlíčkovu ulici v centru Rychnova nad Kněžnou město už letos opravovat nebude. Práce na pěší zóně měly být rozděleny do tří etap, první byla naplánovaná na letní prázdniny. Teď už je jisté, že jestli se tato takzvaná obchodní zóna vůbec bude přestavovat, stane se tak najednou a s nejistým termínem. S architektonickým řešením totiž nesouhlasí provozovatelé a majitelé okolních prodejen.

Mladí lidé v Chyškách na Písecku revitalizují svoji obec. Budou mít i letní kino

|Marína Dvořáková, Romana Lehmannová |Regiony

Zákoutí s odpadky vymění za šeřík, hromadu dřeva za dětské hřiště a na stěnu fary budou promítat filmy. Mladí lidé z Chyšek na Písecku chtějí oživit svojí obec. Založili proto před rokem sdružení Naše Chyšecko, dokázali sehnat téměř 400 tisíc korun a v těchto dnech plánují obnovu nevyužité farní zahrady, která je přímo na návsi u hlavní silnice.

Osada Buďánka v pražských Košířích už nebude dál chátrat. Praha 5 ji chce opravit

|Anna Königsmarková, mad |Regiony

Městská část Praha 5 plánuje kompletní opravu osady Buďánka v pražských Košířích. Tato bývalá dělnická kolonie a chráněná památka od 80. let chátrá a z malých domků zbyla jen vyhořelá torza bez střech. Radnice ve spolupráci s památkáři i lidmi z okolí chce ještě letos upravit cesty, vybudovat infrastrukturu a zachránit alespoň tři původní domy. Osada by měla podle plánů sloužit umělcům a kulturnímu životu.