Richard Gasquet

Richard Gasquet v textech na iROZHLASU

|Vojtěch Man |Tenis

Berdych získal první letošní titul, znovu ovládl turnaj v Šen-čenu

Tenista Tomáš Berdych porazil ve finále tenisového turnaje v Šen-čenu Francouze Gasqueta ve dvou setech a získal první letošní titul. O svém druhém triumfu na turnaji rozhodl ve třech setech. Završil tak skvělý týden českého tenisu, během kterého reprezentanti ovládli celkem 4 turnaje elitních okruhů a jeden challenger.

|Jaroslav Plašil, Marek Augustin |Tenis

Nadal a Gasquet jsou kamarádi od dětství. Teď si proti sobě zahrají o finále US Open

Tenisoví fanoušci se mohou stále těšit na zápas dvou nejlepších hráčů světa. Ale jistotu, že uvidí Španěla Nadala a Srba Djokoviče bojovat o titul na US Open, ještě nemají. Rozhodne se o tom až v sobotu v semifinálových zápasech mužské dvouhry. V tom prvním si od 18 hodin zahrají Srb Djoković a Švýcar Wawrinka, v tom druhém pak Francouz Gasquet a Španěl Nadal.

Kvitová v Indian Wells skončila, Berdych postoupil do čtvrtfinále

|Tereza Jelínková, Craig Gabriel |Tenis

Česká tenistka Petra Kvitová vypadla na turnaji v Indian Wells ve čtvrtfinále, když nedotáhla do konce dobře rozehraný zápas s Ruskou Marií Kirilenkovou a po setech 6:4, 4:6 a 3:6 se s turnajem loučí. O semifinále si naopak zahraje Tomáš Berdych, který porazil Francouze Richarda Gasqueta 6:1 a 7:5.

|Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková |Tenis

Kvitová i Berdych už dokážou porazit i ‚neoblíbené‘ soupeře

Ani v posledním utkání na Hopmanově poháru čeští tenisté neprohráli singlový zápas. Navíc od prvního duelu v australském Perthu až do toho finálového se oba dokázali zlepšovat, což vyvrcholilo skvělými výkony v závěrečném utkání. Jak Petra Kvitová, tak i Tomáš Berdych při tom potvrdili jeden zajímavý poznatek z poslední doby.

Kvitová s Berdychem porazili i Francii a ovládli Hopman Cup

Čeští tenisté Petra Kvitová a Tomáš Berdych vybojovali pro Českou republiku po 18 letech Hopmanův pohár. Ve finále porazili v australském Perthu Francii 2:0 a navázali na Janu Novotnou s Petrem Kordou, kteří turnaj vyhráli v roce 1994, když ve finále zvítězili 2:1 nad Německem. Kvitová s Berdychem rozhodli o svém triumfu už ve dvouhrách, kde Češka porazila Marion Bartoliovou 7:5 a 6:1, Berdych si pak poradil s Richardem Gasquetem 7:6 a 6:4.