35 otázek bude klasických statických a zhruba desítka bude s videi nebo animacemi. Studenti nejčastěji chybují v otázkách o nadřazenosti světelných signálů.
Zatím není vůbec jisté, kdy by mohla novinka z Evropského parlamentu začít platit. Podle europoslance Tomáše Zdechovského ještě o tom parlament nevedl žádnou debatu. Návrh zatím projednávají výbory.
Komisaři žadatelům různými posunky radili správné odpovědi, někteří uchazeči o řidičský průkaz ani ke zkoušce nepřišli nebo za ně vyplnil test tlumočník, uvedl vyšetřovatel Martin Czepan.
Pokud si lidé nevyřídí nový řidičský průkaz, hrozí jim za to pokuta ve výši až 2 500 korun. Nemusí ale dělat znovu autoškolu, jak se spousta řidičů domnívá.
Do údajů pacientů má vidět víc lidí, to je téma Deníku N. A u Vrbětic má vzniknout továrna na ruční granáty, píše Právo. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
„Příklady ze Slovenska i dalších států ukazují, že to nepřináší větší rizika, nýbrž naopak snížení počtu vážných nehod způsobených začínajícími řidiči,“ uvedl v rozhovoru pro Radiožurnál Martin Kupka.
Portál by měl umožnit nahlížení do karty řidiče, údajů o přestupcích nebo o zákazech řízení či o profesní způsobilosti. Podobné možnosti nabízí i pro plavbu nebo letectví, včetně přihlášek na zkoušky.
„Řízení auta může zesilovat některé rysy naší osobnosti, u každého se to liší. U některých lidí se dokonce projevují rysy, které jindy vidět nejsou, třeba agresivita,” tvrdí Tomáš Zuda.
V Přelouči ročně řidičskou zkoušku vykoná 60 až 80 lidí s různým zdravotním hendikepem. V roce 2009 ji úspěšně absolvoval i bezruký řidič z České Třebové, který speciálně upravené auto ovládal nohama.
Podle Michala Lehečky nelze říct, že by mladí lidé byli proti autům nebo by je nepoužívali – spíše možná chtějí větší různorodost dopravního spojení, které bude i šetrnější k životnímu prostředí.
„Žádat o nový řidičský průkaz se dá nejdříve 90 dnů před koncem jeho platnosti. Lze žádat i elektronicky přes Portál občana,“ řekl Radiožurnálu mluvčí ministerstva dopravy Martin Brychta.
Od příštího roku přibude v Česku lidí, co můžou řídit traktor, upozorňuje Deník. A nedostatek papíru na trhu teď kromě knihkupců trápí podle Práva také internetové prodejce. Více ve výběru z médií.
Epidemie koronaviru donutila některé Čechy změnit práci. Nejvíce lidí ubylo v pohostinství, všímá si týdeník Respekt. Více ve výběru z médií od Radiožurnálu.
V pondělním vydání deníku E15 se dočtete, na kolik vyjdou letošní volby do Poslanecké sněmovny. Více čtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Průkaz si řidič vyzvedne na úřadě, který si sám vybere. Kvůli pandemii vláda loni prodloužila platnost propadlých dokladů, ale stovky tisíc řidičů si je teď už musí vyměnit.
Na závěrečnou zkoušku v autoškole budou mít nově žáci jen tři pokusy. Doposud byl jejich počet neomezený. Ti, kteří zkoušky nezvládnou udělat ani na potřetí, budou muset autoškolu opakovat.
Do února měla ministerstva sestavit harmonogram, podle kterého by nabídla služby tak, aby občané co nejvíc záležitostí vyřídili z domu. Úředníci to ale nestihli a řadu služeb zdigitalizovat odmítají.
Problém s prodloužením mají nyní hlavně ti, kteří dlouhodobě žijí v zahraničí, ale automobil mají stále přihlášený v České republice. To se týká pana Michala. Technická kontrola mu končí 20. března.
Pracoviště registru vozidel a řidičů byla kvůli zkrácené pracovní době přehlcená a vytvářely se dlouhé fronty. Ministerstvo dopravy navrhuje prodloužit opatření až do konce března.
Minulý týden končila fronta žadatelů asi 200 metrů od budovy úřadu. A podobně to tam vypadá i v pondělí. Podle webu magistrátu čeká na odbavení 260 lidí, někteří prý i 2,5 hodiny.
Jak zjistil server iROZHLAS.cz, většina evropských zemí nařízení o prodloužení platnosti řidičáků a STK nepřijala. Přesto se ale podle mluvčího ministerstva Františka Jemelky nemusíme obávat pokut.