Rio de Janeiro

|David Koubek |Zprávy ze světa

'Nepoznali, že jsem Čech.' Tanečník Polášek zazářil na sambodromu v Riu

Součástí karnevalu v Riu de Janeiru jsou i Češi. Nejjednodušší je vzít masku a vyrazit do ulic - to mohou i běžní turisté. Minimálně dva Češi ale tancovali také uprostřed defilé na sambodromu. Jednomu se ovšem povedlo dostat se v soutěžním vystoupení školy samby do takové role, kam se cizinec zřídkakdy dostane, a kam by naopak chtěla spousta Brazilců.

|David Koubek |Zprávy ze světa

Brazilci protestují v Riu proti chystaným úsporám. Protivládní demonstranti pronikli do parlamentu

Rio de Janeiro zažívá další protest veřejných zaměstnanců placených regionální vládou – tedy učitelů, policistů či hasičů. Protestují proti úspornému balíčku, kterým se snaží guvernér odvrátit bankrot stejnojmenného spolkového státu. Už před olympijskými hrami musela vláda vyhlásit stav finanční nouze a požádat o pomoc federální vládu. Protivládní demonstranti obsadili ve středu také dolní komoru parlamentu.

|Tomáš Kohout, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Olympijské parky v Česku navštívil milion lidí. Do budoucna se plánují další

Nabídnout lidem místo, kde mohou společně na dálku povzbuzovat sportovce a radovat se z jejich úspěchů. Ale také místo, kde se sami fanoušci mohou hýbat a aktivně si užít nejeden den. To byla představa, se kterou Český olympijský výbor vymyslel projekt Olympijských parků. A jeho tvůrci jsou velmi spokojení s tím, jak se vydařil na čtyřech místech v Česku v době her v brazilském Riu.