Řízení letového provozu

| ČRo |Zprávy z domova

Neumí pracovat s informacemi, nechápe letový provoz. Mluvčí dispečerů se pustil do Ovčáčka

Kdo může za zpoždění prezidenta Miloše Zemana při cestě na pohřeb bývalé hlavy státu Slovenska Michala Kováče? V duelu Radiožurnálu se o to přeli mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček a Richard Klíma, vedoucí vnějších vztahů Řízení letového provozu ČR. Podle jeho názoru neumí Ovčáček pracovat s informacemi. "Prezidentský speciál nemá absolutní přednost před ostatním provozem," vysvětlil Klíma.

|Milan Kopp, Jaroslav Skalický |Ekonomika

Kvůli ukrajinské krizi přichází Řízení letového provozu o miliony korun

Ukrajinská krize krátí zisky i tuzemských leteckých podniků. Konkrétně Řízení letového provozu na konfliktu tratí minimálně miliony korun. Dřív totiž letadla ze západní Evropy přelétala celou Českou republiku a dál pokračovala přes Ukrajinu do Asie. Po uzavření ukrajinského vzdušného prostoru se ale lety přes Česko zkrátily. A tak dopravci platí méně i za navigační služby.

Ministra zajímají zisky Řízení letového provozu. Podle kritiků je to jen záminka k výměně vedení

|Jitka Hanžlová, Mirko Kašpar |Ekonomika

Ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák nařídil mimořádnou kontrolu ve společnosti Řízení letového provozu, jedné z nejziskovějších státních firem. Zdůvodnil to tím, že v podniku už čtyři roky nebyla kontrola z ministerstva a že on sám má o správném hospodaření společnosti pochybnosti. Podle kritiků jde ale jen o záminku k odvolání vedení podniku.