Kombinovat řízení auta s některými druhy léků se vám může stát osudným. Některé léky na alergii, antidepresiva, léky na kašel nebo přípravky proti bolesti mohou totiž zpomalit vaše reakce a zhoršit soustředění. Zvyšuje se tak riziko dopravní nehody.
Kvůli údajné jízdě v opilosti je mimo službu šéf policie v Uherském Hradišti Bronislav Šabršula. Strážníci ho minulý týden našli spícího za volantem vozu v Luhačovicích na Zlínsku.
Ve Středočeském kraji v posledních měsících přibývá řidičů, kteří usedají za volant pod vlivem drog. Navíc se stává čím dál více nehod, které zdrogovaní řidiči zavinili.
Někteří řidiči zapomínají, že v prosinci se nedá jezdit jako v červenci. Zvláště v takové dny jako je ten dnešní, kdy na silnicích čeká nebezpečí v podobě sněhu, náledí nebo námrazy.
Vyšetřování zdrogovaných řidičů by mohla usnadnit novela zákona, kterou schválila vláda. Dosud totiž musela policie i soud vliv chemických látek na autonehodu složitě dokazovat. Mimo jiné znaleckými posudky, které stojí čas i peníze. Teď má dojít ke zjednodušení. Policisté letos chytli téměř 3000 řidičů pod vlivem drog.
Pozor na léky za volantem, varují farmaceuti před dovolenými. Na dnešní Den lékáren proto Česká lékárnická komora připravila speciální kampaň. Chce řidiče varovat před vlivem řady medikamentů, užívaných třeba na bolest nebo vysoký krevní tlak, na pozornost a psychiku.
V Saúdské Arábii se znovu dostal do centra pozornosti zákon zakazující ženám řízení automobilu. Soud v Džiddě za něj v pondělí vyměřil trest deseti ran bičem Šajmě Džastaníové. Podle posledních zpráv nakonec král Abdalláh trest zrušil. Mezitím ale policie v Rijádu zadržela další ženu, která auto řídila kvůli natáčení dokumentu pro západní novináře.