Roberto Mancini

|Vojtěch Man |Fotbal

Odvolán, skončil, nahrazen. Jak si Anglie (ne)váží mistrovských manažerů

Neuctivé, smutné, proti duchu fotbalu. Takové reakce vzbuzuje odchod trenéra Claudia Ranieriho od fotbalistů Leicesteru. Jenže loňský mistr je v domácí soutěži téměř na sestup a vedení „Foxes“ potvrdilo, že dlouhodobá důvěra v manažera není už ani v Anglii běžná. Dlouho u týmu nevydržel žádný z pěti posledních koučů mistrů Premier League.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Fotbaloví mistři z Manchesteru propůjčili svůj hlas tramvajím

Fotbalisté Chelsea s vypjetím všech sil zabránili ostudě a postoupili přes pražskou Spartu do osmifinále Evropské ligy. Na podzim by ale rádi znovu hráli prestižnější ze dvou evropských soutěží, tedy Ligu mistrů. K tomu by se jim hodila dnešní výhra nad Manchesterem City, který je v anglické druhý o patnáct bodů za Manchesterem United, ale jen čtyři právě před Chelsea. V Manchesteru důležitost zápasu vnímají a rozhodli se, že před domácím utkáním proti týmu Petra Čecha dodají svým fanouškům kuráž velmi nezvyklým způsobem.

Anglický fotbalový mistr Manchester City je blízko vyřazení z Ligy mistrů

|Martin Charvát, Tereza Jelínková |Fotbal

Jestli arabští šejkové sledují fotbalovou Ligu mistrů, musí mít někteří z nich pořádný vztek. Hlavně ti, kteří své peníze posílají do Manchesteru City, úřadujícího šampiona anglické ligy. City dnes večer čeká existenční zápas, aby vůbec mělo šanci bojovat o postup do jarní fáze soutěže. A to všechno ve chvíli, kdy jeho trenér Roberto Mancini prohlásil, že na to jeho tým nemá.