Roman Pekárek

Roman Pekárek v textech na iROZHLASU

|Michal Trnka |Regiony

Kolín bude po Pekárkovi vymáhat škodu, kterou městu způsobil prodejem pozemků pod cenou

Exposlance a bývalého kolínského místostarostu Romana Pekárka nejspíš čeká další soud. Se žalobou kvůli náhradě škody souhlasí většina kolínských zastupitelů. Pekárek si za korupci a zneužití pravomoci veřejného činitele odpykává pětiletý trest vězení. Kolín teď chce vymáhat škodu, kterou městu před lety způsobil údajný prodej pozemků pod cenou.

|Michal Trnka, mka |Regiony

Kolín zřejmě bude po Romanu Pekárkovi vymáhat škodu za prodej městských pozemků pod cenou

Bývalý kolínský místostarosta a exposlanec Roman Pekárek se možná znovu dostane před soud. Už teď si ve vězení odpykává pětiletý trest za korupci. Podle obžaloby si totiž jako místostarosta řekl jednomu z podnikatelů o úplatek za to, že mu zařídí prodej městských pozemků pod cenou. Údajnou škodu, která tím Kolínu vznikla, se teď po Pekárkovi s velkou pravděpodobností pokusí vymáhat město.

|Petr Sehnoutka, pir |Zprávy z domova

Poslanec Pekárek nastoupí do vězení. Mandát chce vykonávat i za mřížemi

Roman Pekárek se dnes stane prvním poslancem, který má mandát a zároveň je ve vězení. Za mříže ho poslal soud na pět let kvůli korupci. V roce 2009 si ještě jako místostarosta Kolína za ODS řekl o milionový úplatek za to, že podnikateli zařídí prodej městského pozemku pod cenou. Pekárek ale peníze nedostal. Tvrdí, že nahrávka, kde je jeho žádost zaznamenaná, je falešná a on je nevinný. Proto si chce i dále nechat mandát poslance.

|Petr Sehnoutka, pir |Zprávy z domova

Za pětiletým vězením pro poslance Pekárka je korupce při prodeji pozemku

Poslanec Roman Pekárek dnes nastupuje do vězení, protože si podle soudu ještě jako místostarosta Kolína řekl o milionový úplatek. Ten měl dostat za prodej devítihektarového pozemku v průmyslové zóně, kde měla vzniknou továrna na stavební díly a sluneční elektrárna. A protože ze schůzky existuje záznam, Pekárek míří na pět let za mříže.

Odsouzeného poslance Pekárka vyzývá k odchodu koalice i opozice

|Věra Pfeifferová, Mirko Kašpar |Zprávy z domova

Roman Pekárek by měl složit mandát a odejít ze sněmovny. Shodují se na tom strany koalice i opozice. Pekárka soud pravomocně odsoudil na pět let vězení za přijetí úplatku a zneužití pravomoci. Záleží ale pouze na něm, zda se mandátu vzdá, nebo si ho ponechá. Dosud jen pozastavil členství v ODS. Sněmovna přitom už zítra bude rozhodovat o klíčových zákonech jako je vládní daňový balíček nebo státní rozpočet na příští rok.

|Lucie Husárová 1, Věra Pfeifferová, Veronika Sedláčková, Martina Spěváčková, Kristina Winklerová |Zprávy z domova

Sněmovna vydala poslance Pekárka k trestnímu stíhání. Čeká ho odvolací soud

Poslanci podle očekávání zbavili nepravomocně odsouzeného Romana Pekárka imunity, aby se mohl účastnit odvolacího soudu. Rozhodování trvalo jen několik minut. Pro hlasovali i poslanci ODS, na jejíž kandidátce se Pekárek do dolní komory jako náhradník dostal. Vydání k trestnímu stíhání poslancům už minulý týden doporučil imunitní a mandátový výbor.

|Petr Nováček, Věra Pfeifferová, Lucie Maňourová, Jan Bumba |Zprávy z domova

Vrchní soud požádá Poslaneckou sněmovnu o vydání Romana Pekárka

Nový poslanec ODS Roman Pekárek zřejmě přijde o poslaneckou imunitu. O jeho vydání k trestnímu stíhání požádal Poslaneckou sněmovnu Vrchní soud v Praze. Dnes o jeho kauze také jedná poslanecký klub ODS. Bývalý kolínský místostarosta Pekárek byl v květnu, ještě před vznikem poslaneckého mandátu, nepravomocně odsouzen k šestiletému trestu vězení za korupci.