Roman Pivarník

Roman Pivarník v textech na iROZHLASU

Plzeň si z Vídně odvezla bod za bezbrankovou remízu. Jsme spokojeni, uvedl kouč Pivarník

|David Nekvinda, Jakub Knoll |Fotbal

Tři roky nastupoval současný trenér Viktorie Plzeň Roman Pivarník v obraně vídeňského Rapidu. V devadesátých letech s ním získal rakouský titul a zahrál si i finále Pohárů vítězů pohárů, tedy předchůdce současné Evropské ligy. A právě kvůli ní se slovenský kouč opět vrátil na stadion ve vídeňském Prateru. Západočeši totiž v této soutěži vyzvali Austrii Vídeň a získali bod za remízu 0:0.

|Jan Kaliba, Vojtěch Man |Fotbal

Trenéři Lička a Pivarník učili české novináře fotbal podle velkoklubů

Vyzkoušet si prvky ze hry nejlepších týmů světa se může hodit fotbalistům na jakékoli úrovni. Mohou je totiž úspěšně používat, i když hrají třeba jenom v okresním přeboru. Novináři si to ověřili na pražském Strahově v testovacím utkání trenéra prvoligových Bohemians Romana Pivarníka a prezidenta Unie českých fotbalových trenérů Vernera Ličky.

|Tereza Jelínková, Michal Jurman |Fotbal

Gambrinus lize vládnou ‚evropské zkušenosti‘ Plzně a Sparty

Hned dvakrát se během včerejšího večera měnilo pořadí na čele fotbalové Gambrinus ligy. Nejdříve se tam dostala po výhře na brněnskou Zbrojovkou Sparta, která ale musela hodně brzy přepustit pohled z fotbalových výšin svému plzeňskému rivalovi. Vystoupení obou českých zástupců v evropských pohárech přitom mělo jedno společné. Ukázalo v plné nahotě fotbalový význam slova ‚zkušenost‘.