Roman Smetana

Soud potvrdil řidiči Smetanovi za vyhýbání se vězení podmíněný trest

|Tereza Bartůňková, Ivo Opletal, Vojtěch Kouřímský |Zprávy z domova

Olomoucký krajský soud dnes potvrdil podmíněný trest Romanu Smetanovi. Za to, že se vyhýbal vězení, dostal olomoucký řidič tři měsíce s odkladem na 14 měsíců. Smetana politikům na předvolebních plakátech připsal své komentáře a přimaloval jim tykadla. Za to ho okresní soud potrestal obecně prospěšnými pracemi. Ty však Smetana odmítl, a musel tak na sto dní do vězení. Tomu se muž vyhýbal, policistům se sám dobrovolně přihlásil až po čase.

|Ivo Opletal |Regiony

'Tykadlového řidiče' Romana Smetanu čeká další soud

Případ takzvaného kreslíře tykadel Romana Smetany začne dnes krátce před třináctou hodinou projednávat Krajský soud v Olomouci. Jednatřicetiletý muž před volbami v roce 2010 pokreslil plakáty politických stran. Za to dostal peněžitý trest a sto hodin obecně prospěšných prací. Smetana zaplatil, ale druhou část postihu odmítl vykonat. Za to následoval trest sto dní vězení. Jenže do káznice se nedostavil a policii se dobrovolně vydal až po čase.

|Michal Malý |Regiony

Po Smetanovi si na dozorce rapotické věznice stěžuje další vězeň, vedení věznice to ale odmítá

Na nelidské zacházení si v rapotické věznici stěžuje druhý vězeň. Po mediálně známém tykadlovém řidiči Romanu Smetanovi z Olomouce je to vězeň Patrik Lán. Podle dopisu, který částečně otiskl DENÍK, se dozorci chovají k odsouzeným se značným opovržením. Výjimkou údajně nejsou ani sprosté nadávky a výhružky zabitím. Vedení věznice to však naprosto odmítá.

|Eva Rajlichová, Vojtěch Kouřímský |Film

Dokument o tykadlovém řidiči Romanu Smetanovi nadchl diváky v Jihlavě

Nový dokument od autorského tandemu Vít Klusák a Filip Remunda o řidiči Romanu Smetanovi, odsouzeném za to, že politikům na plakátech přimaloval tykadla, viděli v premiéře diváci na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Jihlava. Přestože se začínalo v půl jedenácté v noci, byl velký sál Domu kultury beznadějně plný.

|Jana Zemková, mta |Zprávy z domova

Olomoucký řidič Smetana je na svobodě. Trest mu přerušil Nejvyšší soud

Bývalý řidič olomoucké MHD Roman Smetana opustil vazební věznici v Olomouci. Muži, který kreslil tykadla politikům na plakátech, dnes přerušil výkon trestu Nejvyšší soud. Na rozhodnutí o stížnosti pro porušení zákona, kterou podal ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, si tak Smetana počká na svobodě. Čeká ho také další stíhání za to, že se vyhýbal nástupu k výkonu testu.