Roman Vonášek

Roman Vonášek v textech na iROZHLASU

Čtvrt století od výhry nad Barcelonou. Sparťan Vonášek: Před zápasem se mi rozklepala kolena

|František Kuna, Michal Sobotka |Fotbal

Fotbalová Sparta porazila Barcelonu 1:0, rozhodl Horst Siegl. Tohle ale není aprílový žert, jen informace, které je přesně 25 let. V roce 1992 zvítězili Pražané nad španělským velkoklubem v nultém ročníku Ligy mistrů a usilovali i o postup do finále. Velkým překvapením v sestavě Letenských byl 23letý záložník Roman Vonášek, který tehdy za Pražany nastoupil poprvé.

|Alena Benešová, Jan Kaliba, Jan Suchan |Fotbal

Český fotbal vděčí Lokerenu za střelce Kollera. Do Belgie ho doporučil Vacenovský

Kdybychom hledali na světě místo, kde udělal fotbal České republice nejlepší reklamu, hodně vysoko by se umístil belgický Lokeren. Možná by tuhle soutěž i vyhrál. Trénoval tam kapitán vicemistrů světa 1962 Ladislav Novák, hrál tam slovenský mistr Evropy z Bělehradu Karol Dobiáš a ve špičkového útočníka se tam vypracoval Jan Koller.