Rozpočtový výbor Spolkového sněmu se rozhodl osmasedmdesátiletého Schrödera potrestat tím, že mu odebral peníze na chod kanceláře. Za loňský rok šlo o více než 400 000 eur (skoro deset milionů korun).
Prozatím není jasné, jak postup ruské energetické firmy ovlivní dodávky zemního plynu z Ruska do Německa. Reuters poznamenala, že německá divize má pobočky mimo jiné ve Švýcarsku a České republice.
„Vyslovujeme se pro rychlé zastavení ozbrojeného konfliktu a plně podporujeme jeho řešení prostřednictvím vyjednávání a diplomatických prostředků,“ cituje AFP z prohlášení vedení podniku.
Rusko je třetím největším dodavatelem energií do Číny. Posilováním svých obchodních vztahů s Čínou se snaží snižovat závislost na tradičních evropských odběratelích energie.
Hrubý provozní zisk (EBITDA) vzrostl o 42 procent na 548 miliard rublů. Rosněfť ve čtvrtletí zvýšila těžbu téměř o čtyři procenta na 4,74 milionu barelů za den.
Ke kontaminaci ropy dochází v Rusku výjimečně. Výraznějšímu znečištění se podle obchodníků objevilo asi před deseti lety, avšak v menším měřítku. Tentokrát je problém velkého rozsahu.
Pro německý vztah k Rusku je určující zkušenost 2. světové války a německý pocit viny. Právě kvůli němu Německo Rusku výrazně pomáhalo. Stejný pocit ale po anexi Krymu zafungoval i zcela jinak.
Ruská ropná společnost Rosněfť a oligarcha Arkadij Rotenberg se obrátili k evropskému soudu. Žádají zrušení sankcí, které na ně uvalila Evropská unie kvůli zabrání Krymu a podílu Ruska ve válce na Ukrajině. Informoval o tom list Financial Times.