Rotterdam

|Jakub Kanta |Fotbal

Sparta přišla v závěru utkání Evropské ligy o výhru v Rotterdamu, Plzeň prohrála v Bruselu

Fotbalisté Sparty zaskočili favorita 4. předkola Evropské ligy Feyenoord Rotterdam a vedli už 2:0 po gólech Kadlece, ale nakonec na rozdíl od Liberce přišli o nadějný výsledek. Třicet minut před koncem domácí snížili a těsně před vypršením normální hrací doby vyrovnali na 2:2. Třetí český zástupce v Evropské lize Viktoria Plzeň podlehla v Bruselu Lokerenu 1:2. Odvety se hrají příští čtvrtek v Čechách.

|Jaroslav Plašil, Jakub Kanta |Fotbal

Fotbalová Sparta možná nastoupí v EL na Feyenoordu s nejmladší zálohou

Rozdíl zhruba šedesáti decibelů teď na vlastním sluchu poznají fotbalisté Sparty. Zatímco minulé ligové utkání odehráli kvůli disciplinárnímu trestu před prázdnými tribunami, na hřišti Feyenoordu si mohou co do prostředí připadat jako na rockovém koncertu. První utkání play-off Evropské ligy, ke kterému Pražané odletěli do nizozemského Rotterdamu, ale pro Letenské nebude jen zatěžkávací smyslovou zkouškou. Pro mladé sparťanské záložníky to může být i velký test psychické odolnosti.

|Pavel Novák |Zprávy ze světa

Z Rotterdamu do Haagu prošel pochod na podporu uprchlíků v Barmě

Déšť, vítr a chladno provázely manifestační pochod více než 800 lidí z nizozemského Rotterdamu do Haagu. Přes noc šli trasu dlouhou 40 kilometrů, aby ukázali svou podporu uprchlíkům před vojenským režimem v Barmě. Sebrali také skoro 150 tisíc eur na základní lékařskou pomoc pro tyto utečence, kteří se musejí skrývat v džungli na hranicích Barmy a Thajska. Zítra je totiž Mezinárodní den uprchlíků a tento pochod měl být důkazem, že alespoň v Nizozemsku nezapomínají na lidi v těžkých životních situacích.