rozhlas

|Jaroslav Skalický |Zprávy ze světa

Před 75 lety vstoupili Američané do války i na rozhlasových vlnách. Spustili vysílání Hlasu Ameriky

O životě za železnou oponou se lidé v Československu dozvídali také z Hlasu Ameriky. Rozhlasová stanice ale vznikla už v únoru 1942, tedy před 75 lety. Bylo to nedlouho po vstupu Spojených států do druhé světové války. Brzy vysílala ve 40 jazycích. Svou pověst od počátku stavěla na objektivním zpravodajství. Víc v reportáži Jaroslava Skalického.

|Lenka Kabrhelová, mkp |Zprávy ze světa

Trump říká příšerné věci, Clintonová je báječná, říká v exkluzivním rozhovoru Albrightová

Hillary Clintonová ve Filadelfii nastíní svoji vizi prezidentského úřadu. Jako první žena v dějinách Spojených států dnes oficiálně přijme nominaci Demokratické strany do boje o Bílý dům. Mezi těmi, kdo jí v cestě k prezidentskému křeslu pomáhají, je Madeleine Albrightová. Diplomatka s československými kořeny byla první ženou, která stanula v čele amerického ministerstva zahraničí. V rozhovoru pro Český rozhlas odpověděla i na otázku, jak nominaci Hillary Clintonové vnímá.

|Jaroslav Plašil, Jakub Knoll |Tenis

Na dohrávku jsem se dobře zkoncentroval, těší Berdycha po postupu do čtvrtfinále

Tenista Tomáš Berdych si ve Wimbledonu zahraje čtvrtfinále. V dohrávaném utkání čtvrtého kola totiž porazil krajana Jiřího Veselého 6:3 v rozhodujícím pátém setu. Zatímco Veselý šel ještě po zápase na smíšenou čtyřhru, Berdycha čekalo setkání s novináři a příprava na zítřejší zápas, ve kterém ho čeká 22letý Francouz Lucas Pouille.