„Vymysleli si poměrně sofistikovaný způsob, jak se k této nemovitosti dostat. Možná i za spolupachatelství pana poškozeného, to se dnes už nedozvíme,“ uvedl soudce Petr Blažek při odůvodnění.
Vůči verdiktu nejvyššího soudu se nelze odvolat. Bývalý voják je druhým z původně pěti obviněných v případu, nad kým slovenské soudy vynesly pravomocný rozsudek.
Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček podpořil povinné zveřejňování pravomocných rozsudků ve veřejné databázi. Podle ombudsmana to posílí transparentnost a sjednocení judikatury.
Bývalému řediteli Nemocnice Na Homolce Vladimírovi Dbalému hrozí až 12 let vězení. Obžaloba viní také jeho bývalého náměstka Michala Toběrného a Jana Valtra.
„Trestní stíhání je nepřípustné proti tomu, jemuž duševní choroba, která nastala až po spáchání činu, trvale znemožňuje chápat smysl trestního stíhání,“ zdůvodnila rozhodnutí mluvčí soudu Puci.
Slovenskou veřejnost šokoval osvobozující verdikt v procesu s osnovateli vraždy novináře Jána Kuciaka. Jaké otázky rozsudek vyvolává? A kam bude případ pokračovat dál?
Letos v květnu přitom vracení bezproblémové části nadměrných odpočtů posvětil i Soudní dvůr Evropské unie, na který se obrátila česká společnost Agrobet CZ.
Krajský soud v Brně poslal v červenci Lukáše Kalinu za krádež pěti housek na rok a půl do vězení. I když o šest měsíců snížil původní trest, advokátce Petře Žilkové se to zdálo „nepřiměřené“.
Případ se stal předloni 18. října. Policisté při kontrole v Družstevní ulici naměřili motorkáři rychlost 92 kilometrů, snažila se ho tak zastavit další hlídka – muž však jednu z policistek srazil.
„Legální příjmy Dbalý označoval jako ‚bílá škvára‘, nelegální jako ‚černá škvára‘,“ píše se v rozsudku, který iROZHLAS.cz získal s pomocí zákona o svobodném přístupu k informacím.
Finanční správa rozsudek analyzuje a závěry z verdiktu Nejvyššího správního soudu budou po analýze promítnuty do postupů správy. Spor se týkal tzv. řetězení daňových ztrát a následných kontrol.
Soňa Kvasničková si odpykává osm let vězení za zanedbání péče o vnoučata, mezi která patří i dva roky pohřešovaná Valerie. Podobně přitom bila v 80. letech i své děti a musela si tak odsedět pět let.
Případ Samera Shehadeha, jeho bratra Omara a Fátimy Hudkové je v českém prostředí výjimečný. Samer pomohl dostat se svým příbuzným do Sýrie, aby tam mohli bojovat ve jménu islámu.
Prezident přijatá opatření proti pandemii opakovaně podpořil. Proto není s rozhodnutím soudu spokojený. Podle některých zástupců opozice ale ukázalo, že vláda postupovala nezákonně a že je neschopná.
Na konci ledna soud potrestal Soňu Kvasničkovou osmi lety vězení za týrání vnoučat. Valerii podle rozsudku, který má redakce k dispozici, babička nechávala připoutanou ve tmě několik hodin.
Obžalované hrozilo za obchodování s lidmi a za ohrožení výchovy dítěte osm až 15 let vězení, osmiletý trest by byl ale podle vrchního soudu vzhledem k okolnostem příliš přísný.
Soud uznal vinnými 19 lidí kvůli údajnému vytunelování Metropolitního spořitelního družstva. Daniel Tureček dostal šestiletý trest, dva jeho kolegové mají jít za mříže na pět let.
Bývalý šéf FK Bohemians Praha Kapr našel ve spisu ke sporu, který vede s fotbalovou asociací, koncept rozsudku. Podle něj soudní při klub prohrál a musí zaplatit náklady řízení 1 157 300 korun.