ruská armáda

|Robert Mikoláš |Zprávy ze světa

Ukrajina obviňuje Rusko z invaze, většina obyvatel Krymu však ruské vojáky vítá

Ruské jednotky kontrolují už prakticky celý Krym. Tisíce příslušníků ruských ozbrojených sil obsadilo i ukrajinská vojenská letiště a střeží všechny přístupové cesty na poloostrov. Většinoví Rusové, kteří tvoří 58 procent obyvatel Krymu, většinou ruské vojáky vítají. Ne všichni obyvatelé poloostrova však smýšlejí stejně.

|Martin Dorazín, Robert Mikoláš, ČTK, ČRo, Jana Vondráčková, van |Zprávy ze světa

Ruská flotila na Krymu údajně dala ukrajinským vojákům ultimátum, Rusko to popírá

Ruské ministerstvo obrany popřelo ultimátum pro ukrajinské vojáky na Krymu. Podle informací agentury Interfax, která citovala ukrajinské zdroje, ukrajinské jednotky ke složení zbraní do úterního rána vyzval velitel ruské Černomořské flotily kotvící v Sevastopolu. Předseda dolní sněmovny ruského parlamentu naopak uvedl, že vyslání armády na Ukrajinu zatím není nutné.

|Zprávy ze světa

Slovenské Levočské hory přežily pobyt ruských vojáků bez újmy

Po ruských vojácích zůstaly většinou v Československu hlavně zničené domy a krajina zamořená strojním olejem a municí. Některé oblasti přesto vyvázly ze sovětského pobytu bez větších šrámů. Platí to i o slovenském pohoří Levočské vrchy. Do letošního ledna tam byl ještě vojenský prostor, teď je to velký kus krásné přírody, který čeká na novou šanci.