rvačka

| Český rozhlas, Matěj Štýs |Zprávy ze světa

V Downing Street se tvrdě kočkují vládní kocouři. Soky už oddělovala i policie

Londýnská Downning Street se stala dějištěm „války“ koček. Známý vládní kocour Larry si totiž příliš nerozumí se svým sousedem Palmerstonem z ministerstva zahraničí. Jejich vzrůstající nevraživosti, která už nejednou přerostla v pouliční bitky, si začala všímat i britská média. Sever The Telegraph například upozornil, že kocoury už jednou odděloval i ozbrojený policista.

|Jan Šmíd, ČTK, Reuters, dab |Fotbal

VIDEO: Ruští fanoušci v Marseille napadali Angličany, jeden z nich bojuje o život

Pozici jednoho z nejrizikovějších zápasů fotbalového Eura potvrdilo utkání v Marseille mezi Anglií a Ruskem. Šarvátky se odehrávaly už od čtvrteční noci, ke konfliktům příznivců obou týmů došlo také zhruba dvě hodiny před zápasem. Jeden člověk byl s infarktem převezen do nemocnice, další upadl do bezvědomí a řada fanoušků utrpěla krvavá zranění. Podle francouzských záchranářů bylo zraněno 35 lidí včetně tří policistů, čtyři lidé těžce.

|Evelyna Kulíšková |Regiony

Před zápasem Bohemians se Zlínem se u stadionu strhla rvačka. Policie odvedla 15 fanoušků

V hromadnou bitku, při které zasahují těžkooděnci se psy, se může zvrhnout i zdánlivě poklidné druholigové fotbalové utkání. Dobře to vědí policisté, kteří i na méně rizikové zápasy pravidelně nasazují posily včetně psovodů nebo zásahovky. Ostražitost se vyplatila i před včerejším utkáním mezi pražskými Bohemians a Zlínem, kdy se jen kousek od stadionu ve Vršovicích strhla předem dohodnutá rvačka asi patnácti rozvášněných fanoušků.

| mta, Julie Urbišová |Zprávy ze světa

Několika zraněními skončila rvačka v tureckém parlamentu

V tureckém parlamentu se strhla rvačka kvůli novému školskému zákonu. Opozičním poslancům se nelíbilo, že během jednání parlamentní komise pro vzdělání vůbec nedostali slovo a že bylo 20 bodů nové normy schváleno vládní Stranou spravedlnosti a rozvoje bez jakékoli rozpravy. Jde přitom o kontroverzní zákon, který má v Turecku řadu kritiků.