Samantha Stosurová

Samantha Stosurová v textech na iROZHLASU

|Vojtěch Man |Tenis

Šafářová ovládla tenisové Prague Open, otočila finále se Stosurovou

Tenistka Lucie Šafářová po třech letech znovu vyhrála turnaj na kurtech pražské Sparty ve Stromovce. Ve finále proti Samantě Stosurové otočila nepříznivý vývoj a vyhrála 3:6, 6:1 a 6:4. V Praze zlomila sérii nepříznivých výsledků z kraje sezony a díky celkovému vítězství se v žebříčku posune na 13. místo.

Český tým je teď nejlepší na světě, myslí si australské tenistky

|Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková |Tenis

Český tenis měl v minulosti ve Fed Cupu skvělé hráčky jako Martinu Navrátilovou či dvojici Mandlíková, Suková, později třeba Janu Novotnou. V současnosti žebříčkově tolik špičkových hráček nemá, ale zato se chlubí zřejmě nejlepším týmem v historii. I díky tomu vyhrál dva poslední tituly a v semifinále prestižní soutěže je po vítězství v Ostravě nad Austrálií už popáté za sebou.

|Alena Benešová, Tereza Jelínková |Tenis

Kvitová vybojovala pro Česko postup do semifinále FC. Češky v něm čeká Itálie

České tenistky jsou popáté za sebou v semifinále Fed Cupu. V ostravské ČEZ aréně porazily Austrálii 4:0. Rozhodující třetí bod přidala Petra Kvitová, která porazila Samanthu Stosurovou 2:6, 7:6 a 6:4. V závěrečné čtyřhře vyhrál pár Hlaváčková, Hradecká nad Dellacquaovou a Bartyovou 6:0, 7:6. O postup do finále budou Češky hrát v dubnu v Itálii, která zdolala Spojené státy 3:2.

|Tereza Jelínková |Tenis

Tenistka Benešová vyřadila v Brisbane Stosurovou

Česká tenistka Iveta Benešová se na turnaji v Brisbane postarala o senzaci, když v souboji o čtvrtfinále vyřadila nasazenou jedničku Samanthu Stosurovou. Aktuální světovou hráčku číslo šest porazila po setech 6:4 a 6:2.

Kvitovou čeká bitva o finále, utká se se Stosurovou

Na den výročí vzniku Turecka si zahraje Petra Kvitová o postup do finále Turnaje mistryň v Istanbulu. Její soupeřkou bude Australanka Samantha Stosurová, kterou česká tenistka v posledním vzájemném duelu v Melbourne na začátku roku porazila.

Famózní jízda Kvitové na TM pokračuje. Porazila i Radwaňskou

Česká tenistka Petra Kvitová je ve skvělé formě. Na Turnaji mistryň v Istanbulu si po Rusce Zvonarevové a Dánce Wozniacké poradila i s Agnieszkou Radwaňskou. V posledním zápase základní Červené skupiny porazila soupeřku 7:6 a 6:3. V semifinále čeká Kvitovou Australanka Samantha Stosurová.

US Open: Stosurová ovládla ženský singl, Veselý finále prohrál

Australanka Samantha Stosurová získala svůj premiérový grandslamový titul, když ovládla finále US Open. V něm porazila Serenu Williamsovou po setech 6:2 a 6:3. V ženské čtyřhře triumfovaly Liezel Huberová a Lisa Raymondová. Jiří Veselý ve finále juniorů prohrál s Oliverem Goldingem ve třech setech.