Sanders

| ČTK |Zprávy ze světa

Primárky ve Wisconsinu vyhráli Bernie Sanders a Ted Cruz

Republikánské primárky ve Wisconsinu na severu USA s náskokem 13 procentních bodů vyhrál texaský senátor Ted Cruz, čímž favoritovi a svému úhlavnímu rivalovi Donaldu Trumpovi zkomplikoval cestu za stranickou nominací na funkci prezidenta Spojených států. Trump sice v počtu získaných delegátů pohodlně vede, jestli jich ale získá dostatek na nominaci, není jisté. V demokratických primárkách první místo obsadil Bernie Sanders, na favoritku Hillary Clintonovou v získané podpoře delegátů ale značně ztrácí.

V Arizoně vyhráli Trump a Clintonová, Cruz porazil Trumpa v Utahu

| ČTK |Zprávy ze světa

Texaský guvernér Ted Cruz porazil miliardáře Donalda Trumpa v souboji o republikánskou nominaci v Utahu. V klíčové Arizoně ale republikánské primárky vyhrál Trump, který si tak stejně jako Hillary Clintonová drží pohodlný náskok v boji o delegáty, kteří v červenci v národních konventech rozhodnou o kandidátech obou stran pro prezidentské volby.

| ČTK, dab |Zprávy ze světa

Clintonová v Jižní Karolíně porazila Sanderse, teď již oba zbrojí na 'superúterý'

Hillary Clintonová vyhrála s velkou převahou nad svým soupeřem Berniem Sandersem sobotní nominační souboj demokratů v Jižní Karolíně. Bývalá americká ministryně zahraničí byla favoritkou, ale její vítězství bylo podle komentářů překvapivě drtivé. Po sečtení téměř všech hlasů vyhrála nad Sandersem o téměř 50 procentních bodů.

|Lenka Kabrhelová |Zprávy ze světa

Sanderse vnímají jeho příznivci v boji o Bílý dům jako Supermana, navzdory věku

Na východním pobřeží Spojených států znovu zuří sněhová bouře a také úporný boj o stranické nominace do prezidentských voleb. Obyvatelé státu New Hampshire dnes vyrazí čerstvými závějemi k prvním primárkám. O voliče se bojuje do poslední chvíle. A z prezidentského kandidáta se může stát třeba Superman. Tak mnozí vnímají svého demokratického kandidáta, vermontského senátora Berniho Sanderse.

|Viktor Daněk |Zprávy ze světa

Kandidát na prezidenta Sanders se hrdě hlásí k socialismu, chce zavést placenou mateřskou

Jasnou favoritkou na prezidentskou nominaci Demokratické strany je už dlouho Hillary Clintonová. Americké primárky ale umí překvapit. Clintonovou tak před osmi lety připravil o skoro jistou nominaci do té doby ne příliš známý senátor Barack Obama. O totéž teď usiluje 74letý senátor z Vermontu Bernie Sanders. Kandidát, který o sobě mluví jako o demokratickém socialistovi, už náskok Hillary Clintonové v průzkumech stáhl na rozdíl pouhých devíti procentních bodů.