Sao Paulo

|David Koubek |Zprávy ze světa

Češka skončila za pašování drog v brazilském vězení. Na začátku byla jízda načerno

Celkem 150 Čechů je po celém světě ve vězení kvůli nelegálnímu obchodu s drogami nebo jejich držení. Časté případy jsou ty, kdy se někdo nechá najmout mafií. Reportér David Koubek mluvil v Brazílii se ženou, kterou chytila policie při pašování kokainu. Češka si teď v Sao Paulu odpykává skoro šestiletý trest - momentálně sice mimo vězení, ovšem neznamená to, že by byla volná.

|David Koubek |Zprávy ze světa

'Anděl smrti' Mengele slouží dobru. Jeho lebku a kosti dostali studenti medicíny

V koncentračním táboře dělal hrůzné experimenty na lidech a spravedlnosti unikl. Jeho ostatky ale ne. Lebka a kosti nacisty Josefa Mengeleho nyní slouží studentům forenzní medicíny. Od začátku roku je používají k výuce na Univerzitě Sao Paulo. Právě v tomto brazilském státu se nacistický lékař zvaný Anděl smrti naposledy skrýval pod jménem Wolfgang Gerhard a v roce 1979 se tam utopil v moři.

|David Koubek |Zprávy ze světa

Protesty radikálů prověřují vládu nového brazilského prezidenta

Brazílie má novou hlavu státu – a to bez voleb. Zemi povede dosavadní úřadující prezident Michel Temer, který byl od roku 2011 viceprezidentem. Brazilský senát totiž rozhodl o sesazení Dilmy Rousseffové z nejvyšší funkce. Rozhodnutí bylo přijato nejen zpěvem a oslavami. Jestli protesty radikálních příznivců Strany pracujících Dilmy Rousseffové nepřerostou v masovější demonstrace, bude záležet na příštích krocích nové vlády Michela Temera.

|David Koubek |Zprávy ze světa

Za krvavými útoky v Sao Paulu, při kterých zemřelo 18 lidí, může být policejní pomsta

Zabití osmnácti lidí na předměstí brazilského Sao Paula může být podle vyšetřovatelů odvetou za smrt policisty. Dvě skupiny útočníků zabily všechny v průběhu dvou a půl hodiny na několika různých místech v okolí největšího jihoamerického města. Na některých místech zjišťovali útočníci před střelbou totožnost obětí. Šest lidí utrpělo zranění a je v nemocnici.