Sapa

| ČTK |Regiony

Veterinární správa zajistila v nelegálním skladě v tržnici Sapa 35 tun potravin

Veterináři při společné kontrole s policií v areálu pražské tržnice Sapa odhalili nelegální sklad, ve kterém se skrývalo přes 35 tun zmrazeného drůbežího masa, ryb a plodů moře. Provozovateli za nepovolené skladování živočišných produktů hrozí až milionová pokuta. Veterináři už letos Sapu kontrolovali osmkrát a udělili pokuty za skoro 200 tisíc korun.

|Evelyna Kulíšková |Regiony

Drogy, daňové úniky a hazard ve vietnamské tržnici Sapa krotí speciální policejní tým

Psí maso na stáncích, tajné drogové mafie, sklady s padělky a daňové úniky. Taková pověst provází snad největší vietnamskou tržnici v Evropě, pražskou Sapu. Proto se o toto město ve městě už před třemi roky začala intenzivně zajímat policie i úřady. Zvýšené kontroly přivítali jak Pražané, tak řada poctivých vietnamských prodejců. Některé problémy se podařilo vyřešit, jiné zůstávají potlačené jen díky trvalému dohledu.

|Tereza Jelínková, Evelyna Kulíšková |Regiony

Tržnice Sapa stále není proti ohni dost zabezpečená. A propadla hazardu

Největší vietnamská tržnice, pražská Sapa, v minulosti platila za jedno z nejrizikovějších míst v metropoli. Do pětatřicetihektarového areálu s halami a skladišti už několikrát vyjížděli hasiči. Poslední požár v roce 2008 dokonce patří k nejničivějším, které Praha zažila. Sapa bývala také spojována s drogovou kriminalitou a policisté v okolí dodnes nacházejí domácí pěstírny konopí. V tržnici se navíc rozmohl hazard. Přesto se prý trhovci snaží na zkulturnění Sapy s městem více spolupracovat.

|Ľubomír Smatana, Martin Hromádka |Zprávy z domova

Žádné psí maso ani pěstírny konopí. Policista vyvrací mýty o tržnici SAPA

O proslulé vietnamské tržnici SAPA v Praze se často mluví jako o semeništi zločinu, kde v každém kontejneru leží hromada pašovaného zboží, v hrncích se vaří psí maso a v květináčích roste konopí. Zkrátka divoká asijská džungle. Takové mýty ale vyvrací policejní důstojník, který se v tržnici pohybuje v civilu už pár let a zná ji lépe než mnozí Vietnamci.