Sara Erraniová

Sara Erraniová v textech na iROZHLASU

| ČTK |Tenis

Strýcová prohrála finále s Erraniovou v Dubaji s kanárem

Česká tenistka Barbora Strýcová v Dubaji na druhý titul na okruhu WTA ve dvouhře nedosáhla. Ve finále lukrativního turnaje, dotovaného částkou dva miliony dolarů, dnes utrpěla debakl od Sary Erraniové. Devětadvacetiletá fedcupová vítězka s Italkou prohrála za hodinu a šest minut 0:6, 2:6.

|Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková |Tenis

Zázračná Kvitová! Otočila zápas s Erraniovou, Česko snížilo na 1:2

České tenistky prohrávají v Palermu v semifinále Fed Cupu s Itálií už jen 1:2. Petra Kvitová dokázala otočit zdánlivě ztracený zápas s domácí jedničkou Sarou Erraniovou a porazila ji po setech 2:6, 6:2 a 6:0. Česko tak stále živí naději na obhajobu titulu. Druhá dvouhra, do které proti sobě nastoupí Roberta Vinciová a Lucie Šafářová, se ale odehraje kvůli pokročilému času až v pondělí od 11 hodin.

|Tereza Jelínková |Tenis

Rafael Nadal rozdrtil v Acapulku Ferrera a získal druhý titul po návratu

Španělský tenista Rafael Nadal se dostává zpět do vynikající formy poté, co se vrátil na kruty po doléčení všech zdravotních problémů. Na turnaji v Acapulku rozdrtil ve finále svého krajana Davida Ferrera 6:0 a 6:2 a získal po návratu druhý titul. Mezi ženami vybojovala prvenství Italka Sara Erraniová.

Kvitová si letos poprvé zahraje finále, v Dubaji proti Erraniové

Česká tenistka Petra Kvitová pokračuje na turnaji v Dubaji ve vítězném tažení, které ji dostalo už do závěrečného boje o titul. V semifinále si česká tenisová jednička poradila s Dánkou Caroline Wozniackou, kterou zdolala po setech 6:3 a 6:4. Ve finále se Kvitová střetne s Italkou Sarou Erraniovou. Tomáš Berdych se na turnaji v Marseille dostal do semifinále po výhře nad Polákem Janowiczem 6:3, 6:7 a 6:3.

Jsem ráda, že jsem vůbec tady, říká před Turnajem mistryň Petra Kvitová

Největší sportovní úroveň za poslední roky může mít začínající Turnaj mistryň v Istanbulu. Už dlouho se totiž nestalo, aby na něj přijely skutečně ty nejlepší tenistky světa, navíc relativně odpočaté a zdravé. Jen Petra Kvitová to bude mít zřejmě složitější než loni, kdy v Turecku vyhrála. Ve své skupině totiž narazí na hráčky, které mají za sebou životní sezonu.

Semifinále Fed Cupu zahájí Šafářová proti Schiavoneové

Lucie Šafářová nastoupí jako první z českých tenistek k utkání semifinále Fed Cupu, její soupeřkou bude v sobotu na kurtu v ostravské ČEZ Aréně italská jednička Francesca Schiavoneová. Po nich se proti sobě postaví světová trojka Petra Kvitová a Sara Erraniová. Rozhodl o tom dnešní los v Ostravě.

Erraniovou jsem porazila precizností, říká po postupu Kvitová

Tenistka Petra Kvitová si poprvé v kariéře zahraje semifinále Australian Open. Světová dvojka si po dvou hodinách poradila s nenasazenou Italkou Sarou Erraniovou dvakrát 6:4. O účast ve finále se česká tenistka utká v repríze loňského finále Wimbledonu s Ruskou Marií Šarapovovou. S Petrou Kvitovou mluvil v Melbourne Jaroslav Plašil.