Saúdská Arábie

Nejnovější zprávy

|Magdalena Slezáková |Zprávy ze světa

Filmový festival v zemi, kde jsou zakázaná kina? Saúdská Arábie už hostila i 'hříšný' Comic-Con

„Vítejte, filmaři, tvůrci umění a tvůrci naděje!“ Jak se slova, která v pondělí zahájila Saúdský filmový festival v Saúdské Arábii, liší od průměrných úvodních projevů? Právě nadějí. V ultrakonzervativním království, kde jsou veřejná kina zakázána, je totiž filmová přehlídka příslibem možných změn, upozornila agentura AFP.

| mls |Zprávy ze světa

Jemen: první bojiště Trumpova střetu s Íránem, který si ‚zahrává s ohněm‘

Teherán si neváží benevolence prezidenta Obamy. Já už tak laskavý nebudu, napsal na Twitteru Donald Trump v den, kdy USA na Írán uvalily nové sankce. Trumpův bezpečnostní tým dal v pátek jasně najevo, že „nebude dál tolerovat provokace, které ohrožují naše zájmy“. Mocenské ambice Teheránu chce zkrotit i na blízkovýchodních bojištích. První na řadě je Jemen, míní analýza Foreign Policy.

| mls |Zprávy ze světa

‚Bože, zbav nás mužů!‘ Feministická popová hymna bere útokem Saúdskou Arábii

UVNITŘ VIDEO. Černé nikáby se vzdouvají ve větru a odhalují pestrobarevnou látku pod nimi, zatímco jejich nositelky brázdí ulice na skateboardu, řídí auto nebo srážejí kuželky s nalepenými mužskými obličeji – a nad tím vším se line veselá melodie, která kontrastuje s provokativním textem. „Kéž by nás Bůh zbavil mužů, dělají z nás blázny,“ zní v novém videohitu ze Saúdské Arábie. Za pouhý týden nasbíral přes dva miliony diváků.

|Lenka Davidová |Zprávy ze světa

Americký torpédoborec minuly dvě rakety. Vylétly z oblasti ovládané jemenskými povstalci

Na americkou válečnou loď USS Mason v Rudém moři vyletěly z území Jemenu dvě rakety. S odvoláním na námořnictvo o tom v pondělí informovala agentura Reuters. Střely vyšly z oblasti ovládané šíitskými povstalci, dopadly ale v bezpečné vzdálenosti od torpédoborce. Incident se stal poté, co Spojené státy oznámily, že chtějí přehodnotit podporu koalice vedené Rijádem.