Sazka

|Petr Jadrný |Ekonomika

O provozování Účtenkovky firmy nestály. Nedávají jí naději, nebo odmítly účast kvůli EET

Účtenkovou loterii spojenou s elektronickou evidencí tržeb bude provozovat firma Wincor Nixdorf, která bude soutěž připravovat společně se Sazkou. Společnost Wincor Nixdorf se jako jediná přihlásila do otevřeného zadávacího řízení, které vyhlásilo ministerstvo financí. Pro ostatní velké sázkové společnosti nebylo výběrové řízení zajímavé a podle nich navíc přišlo v nevhodnou dobu.

| ČTK |Ekonomika

Diktátor a strůjce krachu Sazky? Hušák se nemusí omlouvat ani platit pokutu, rozhodl soud

Bývalý šéf společnosti Sazka Aleš Hušák nemusí zaplatit dva miliony korun České unii sportu (ČUS, dříve ČSTV) a omluvit se za poškození dobrého jména svazu i českého sportu obecně. Rozhodl o tom v úterý pražský vrchní soud, který potvrdil loňské rozhodnutí podřízeného soudu. Zamítnutí žaloby sportovní unie je pravomocné. Proti verdiktu lze podat pouze mimořádný opravný prostředek, a to dovolání k Nejvyššímu soudu. Hušák žalobu sportovní unie i vinu za krach loterijní společnosti odmítal.

|Zuzana Petráňová |Zprávy z domova

K soudu přišli svědci v případu zkrachovalé Sazky. Vypovídal i předseda ČOV

Před pražským městským soudem dnes vypovídali další svědci v kauze loterijní společnosti Sazka. Český svaz tělesné výchovy a sportu viní jejího někdejšího ředitele Aleše Hušáka z toho, že kvůli obrovským nákladům na výstavbu Sazka Areny firma zkrachovala. Svaz po něm u soudu žádá omluvu a dva miliony korun za poškození dobrého jména spolku i českého sportu obecně.

|Zuzana Petráňová, msk |Zprávy z domova

Za nelegální sázení hrozí milionové pokuty. Firmy bez licence stát ale blokovat nemůže

V Česku stále působí loterijní společnost Lottoland, která slibuje miliardové výhry v Eurojackpotu, a přitom nemá potřebnou licenci. Sázejícím navíc hrozí několikamilionová pokuta. Stát ale zatím nedokáže podobné firmy blokovat. Loterijní gigant Sazka, která má jako jediná v Česku povolení na provozování Eurojackpotu, na společnost podala trestní oznámení. Policie už proto tuto firmu se sídlem v Gibraltaru řadu měsíců vyšetřuje.