sázková kancelář

|Veronika Sedláčková, Tereza Jelínková |Zprávy z domova

Šlo o nelegální sázkové kanceláře, ty s licencí jsou neprůstřelné, tvrdí zástupce českých společností

Dvanáct současných i bývalých fotbalistů obvinila policie z podplácení a příjetí úplatku. Více než dvacet dalších lidí chce vyslechnout. Akce je prý dlouhodobě připravovaná ve spolupráci s vedením tuzemského fotbalu. Radiožurnálu to ráno potvrdil místopředseda Fotbalové asociace Roman Berbr. Už vloni na podzim prý získali nezvratné důkazy o manipulacích se sázkami - ve druhé lize.

|Jan Kaliba, Jakub Kanta |Ostatní sporty

Nové trendy v kurzovém sázení jsou problém, myslí si bezpečnostní manažer FAČR Synecký

Sázení na sportovní zápasy je oblast, která je velmi úrodnou půdou pro podvody a manipulace všeho druhu. Sázkové kanceláře si hlídají, aby kvůli informačnímu náskoku sázejících před bookmakery při online sázení nepřicházely o peníze. Ovšem složitější je obrana proti manipulacím zápasů, ať už podle scénáře sázkařské mafie nebo pouhých jednotlivců.

Sázkové kanceláře vysílají na sportovní zápasy své zpravodaje. Snaží se tím zabránit manipulaci

|Alena Benešová, Jan Kaliba |Fotbal

Sázení na sportovní zápasy je byznysem, ve kterém se točí více peněz, než si asi dokážeme představit. Ještě více to platí po nástupu jeho internetové formy s možností vsadit si online na rozehrané utkání. Reportér Radiožurnálu Jan Kaliba se vypravil na ligový fotbalový stadion se zpravodajem firmy, kterou si sázkové kanceláře najímají, aby pro ně hlídala a bleskově zaznamenávala vývoj zápasů, na které se dá sázet v jejich průběhu.