sázková kancelář

|Veronika Sedláčková, Tereza Jelínková |Zprávy z domova

Šlo o nelegální sázkové kanceláře, ty s licencí jsou neprůstřelné, tvrdí zástupce českých společností

Dvanáct současných i bývalých fotbalistů obvinila policie z podplácení a příjetí úplatku. Více než dvacet dalších lidí chce vyslechnout. Akce je prý dlouhodobě připravovaná ve spolupráci s vedením tuzemského fotbalu. Radiožurnálu to ráno potvrdil místopředseda Fotbalové asociace Roman Berbr. Už vloni na podzim prý získali nezvratné důkazy o manipulacích se sázkami - ve druhé lize.

|Jan Kaliba, Jakub Kanta |Ostatní sporty

Nové trendy v kurzovém sázení jsou problém, myslí si bezpečnostní manažer FAČR Synecký

Sázení na sportovní zápasy je oblast, která je velmi úrodnou půdou pro podvody a manipulace všeho druhu. Sázkové kanceláře si hlídají, aby kvůli informačnímu náskoku sázejících před bookmakery při online sázení nepřicházely o peníze. Ovšem složitější je obrana proti manipulacím zápasů, ať už podle scénáře sázkařské mafie nebo pouhých jednotlivců.

|Alena Benešová, Jan Kaliba |Fotbal

Sázkové kanceláře vysílají na sportovní zápasy své zpravodaje. Snaží se tím zabránit manipulaci

Sázení na sportovní zápasy je byznysem, ve kterém se točí více peněz, než si asi dokážeme představit. Ještě více to platí po nástupu jeho internetové formy s možností vsadit si online na rozehrané utkání. Reportér Radiožurnálu Jan Kaliba se vypravil na ligový fotbalový stadion se zpravodajem firmy, kterou si sázkové kanceláře najímají, aby pro ně hlídala a bleskově zaznamenávala vývoj zápasů, na které se dá sázet v jejich průběhu.